Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun
>>> 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
JunYusuf
Yeni Üye
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,897
Üyelik Tarihi: 12.07.2013
Konu Sayısı: 94
Rep Puanı:
25
Yorum: #1
Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
Kojiro Hyuga, futbola çok küçük yaşta başlayan ve forvette oynayan bir oyuncudur. Daha 4. sınıfta, güçlü Meiwa FC'nin formasını kazanmıştır. Bu sebeple babası ona yeni bir futbol topu alacağına dair söz verir. Hyuga bunun üzerine maçı kazanacağına dair babasına söz verir. Rakipleri 6. sınıf olmasına rağmen onlara karşı çok iyi oynamaktadır. Ancak oynadığı maçı 4-3 kaybeder çünkü onlara oranla biraz daha küçük olması ve acemi olması bunun nedenidir. Babası eve gelirken bir trafik kazası geçirir ve hayatını kaybeder. Hyuga, bunu babasına verdiği sözü tutamaması yani maçı kaybetmesine bağlar. Bu yüzden kazanmaktan başka hiçbir şey düşünmeyen biri haline gelir.

İlerleyen zamanlarda, Hyuga'nın yaşı ilerledikçe oynadığı futbol da o kadar gelişir ve sert olmaya başlar. Nankatsu SC takımının çok güçlü olduğu haberini alır ve onlarla yüzleşmek ister. Nankatsu'nun idman sahasına tek başına ani bir baskın yapar. Nankatsu kalecisi Genzo Wakabayashi'yi yenmek en büyük isteğidir. Çünkü Wakabayashi son turnuvada hiç gol yememiştir. Bu sebeple Wakabayashi'ye bir şut çeker ve gol atar. Nankatsu'daki herkes şaşkına döner. Ancak Hyuga'nın unuttuğu birşey vardır. Nankatsu'nun yeni 10 numarası Tsubasa Ohzora.

Hyuga'nın takımı olan Meiwa FC'de Hyuga ile maçta çok iyi anlaşan oyuncu Takeshi Sawada vardır ve takımın en küçük üyesidir. Hyuga ile yaptığı ikili oyuna "Toho Kombinasyonu" adı verilmiştir. Ayrıca takıma sonradan katılan kaleci Ken Wakashimazu da iyi bir kalecidir. Bunun yanı sıra ona büyük bir saygı duyar. Böylece Meiwa FC takımı gücüne güç katar.

Hyuga'nın oyun tarzı çok serttir ve bu yüzden Hyuga'yı kimse sevmez. Ancak daha sonra Hyuga'nın babasız büyüdüğü, ailesini geçindirmek için çalıştığı ve burs almak için turnuvayı kazanma isteği öğrenilince Hyuga'nın aslında kötü biri değil iyi biri olduğu anlaşılır.
Meiwa'nın Nankatsu ile yaptığı ilk maçı Meiwa takımı 3-2 kazanır. Hyuga hafife alınmayacak kadar güçlü ve sert bir rakip olduğunu herkese ispatlar. AYRICA HYUGA, TSUBASA'YI YENEBİLMİŞ OLAN TEK KİŞİDİR! Ancak daha sonra yapılan maçta Nankatsu Meiwa'yı finalde yener.

Bu maçtan sonra Hyuga, Takeshi ve Wakashimazu, Meiwa FC'den ayrılıp TOHO Futbol Akademisi'ne geçerler. Burada Hyuga'nın yanında forvet olarak oynayan Kazuki Sorimachi vardır ve iyi bir forvettir. Hyuga'ya maçlarda yardım etmiş, asistlerde bulunmuştur. Japonya Ulusal Turnuvası finalinde Toho ve Nankatsu karşı karşıya gelir. Yani tekrar Tsubasa ve Hyuga kapışması olacaktır. Ancak Hyuga, eski Hyuga değildir.
Yeni bulmuş olduğu TİGER SHOOT (kaplan şutu) tekniği ile Nankatsu'ya ilk yarıda tam 4 gol atar. Nankatsu'nun kalecisi Morisaki'dir ve bu maçta Hyuga'nın çektiği şutlardan ve Hyuga'dan inanılmaz derecede korkmaya başlar. İkinci yarı Tsubasa'nın takımı Nankatsu 4-4 eşitliği sağlar ve maç berabere biter. Bu sonuçla her iki takım şampiyon sayılır.

Turnuvadan sonra Japonya Jr. takımına Hyuga da seçilir. Hyuga bu zamana kadar hem Meiwa'da hem de Toho'da 10 numarayı giymiştir. Ancak Japonya takımında 9 numara giymeye karar vermiştir. Başlangıçta takımın kaptanıdır. Yapacakları hazırlık maçlarında takıma öncülük etmesi için seçilmiştir. Dört tane hazırlık maçı oynayacak olan Japonya'nın 3 rakibi Alman lig takımı, diğeri ise İtalya Jr. takımıdır. Yapılacak olan ilk maç Hamburg takımına karşıdır ve burada Hyuga'nın Tsubasa'dan sonra en büyük rakibi olan kaleci Wakabayashi vardır. Maç öncesi Hyuga Wakabayashi'ye ceza sahası dışından gol atmak konusunda meydan okur. Ancak maçta bunu başaramaz. Japonya o maçı tam 5-1 kaybeder ve tek golü Hyuga atar. Ancak Hyuga'nın attığı bu gol ceza sahası içinden olduğu için top fileleri yırtar. Wakabayashi ile ufak çaplı kavga eden Hyuga, o an kaptanlığı bırakır ve kendisini geliştirmeye başlar. İkinci maç Werder Bremen takımına karşıdır ve bu takıma da 3-0 yenilirler. Üçüncü rakip olan İtalya Jr. takımı maçı yapmak istemez, çünkü Japonya'yı kendilerine rakip olarak görmezler. Dördünü rakip olan Bayern Münih'e karşı 3-0 gibi net bir skorla galip gelirler. Hyuga bu maçta Tiger Shoot ile bir gol atar.

Uluslar arası turnuva başladığında Hyuga formunun zirvesine ulaşır. İlk maçları İtalya'ya karşıdır. İtalya kalecisi olan Gino Hernandez, Avrupa'nın en iyi genç kalecisi olarak gösterilir. Ancak Hyuga maçın sonlarına doğru yeni tekniği olan NEO TİGER SHOOT (Neo Kaplan şutu) ile gol atarak Hernandez'in elini sakatlayarak hazırlık maçlarında İtalya’nın kendilerini rakip olarak görmemelerinin intikamını alır. Bu maçtan sonra Hyuga kendisine yeni bir amaç edinir. Önceleri amacı sadece Tsubasa'yı ve Wakabayashi'yi yenmek iken bu maçtan sonraki amacı "DÜNYANIN EN İYİ FORVETİ OLMAK" olur. İkinci maçta rakipleri Arjantin'dir. Hyuga bu maçta tam iki gol atarak takımın galip gelmesinde büyük bir rol oynar. Daha sonra yapacakları olan Fransa takımına karşı 10 kişi oynarlar ama Hyuga bu maçta sessiz değildir tabi ki. Bu maçta sadece 1 gol atar ve maç penaltılara gider. Hyuga attığı penaltıyı gole çevirir. Japonya penaltılar ile Fransa'yı elemeyi başarır. Finalde ise rakipleri turnuvanın en güçlü takımı Almanya'dır. Japonya bu maçı çok zor da olsa 3-2 kazanır ve Hyuga attığı gol ile Alman kaleci Müller'in eline bir hatıra bırakır. Müller'in elini sakatlar.

Bu turnuvadan sonra Tsubasa Brezilya'ya gider ve Hyuga, Japonya'da Tsubasa yokken kimseye yenilmeyeceğine dair yemin eder ve aradan geçen 3 yılda kimseye yenilmeyerek bunu gerçekleştirir. 3 yılın sonunda artık liseyi bitiren oyuncuların Japonya'daki profesyonel takımlara geçmesi beklenirken, Hyuga hiçbir takıma gitmeyeceğini, Japonya Genç takımını dünyanın en iyisi yapmak için uğraşacağını söyler. Japonya Genç takımı Real Japan 7 (Gerçek Japon 7'lisi) olarak adlandırılan bir grupla maç yapar. Maçlar 7'şer kişiden ve 30 dakikadan oluşan 3 set şeklinde olacaktır. Bu üç maçı da Japon Genç takımı kaybeder. Sadece Hyuga R.J.7 takımına gol atar. Bu maçlardan sonra Hyuga takımdan atılır.

Takımdan atıldıktan sonra Hyuga, kendisini iyice geliştirmeye karar verir. Sadece şut ve çalımda değil, takım oyununda da önemli bir ilerleme kaydetmiştir. Takımdan ayrı olduğu süre içinde MAKİ adlı bir beysbolcu bir kızla tanışır. Maki, Hyuga'ya içten içe platonik bir aşk duymaya başlar. Maki ve Hyuga beyzbol sahasında vakit geçirirlerken Hyuga, Maki’nin en güçlü atışını görür. Bu atışta top normal düz bir şekilde giderken bir anda havaya doğru yükselmeye başlıyor. Hyuga bunu görünce çok etkilenir ve hemen bu atışı futbolda uygulamaya karar verir. Bu şutta ustalaşmak için yoğun çaba sarfeder ve nihayet bunu başarır. Şutun ismini ise RAİJU SHOOT (raiju şut) olarak koyar.
Not: Raiju “GÖK GÜRÜLTÜSÜ ŞEYTANI” demektir. Efsaneye göre bu yaratık sadece yıldırım düştüğünde yeryüzüne iner. Geri dönmeden önce bitki örtüsünde büyük bir tahribata sebep olur. Ortaya çıktığında bir ağaca mutlaka bir pençe izi bırakır. Raiju göz yanılsamasının bir ürünüdür ama bu yanılsama Endonezya zeminlerinde gerçeğe dönüşüyor.

Bu şutu geliştirdikten sonra Hyuga, takım kampına geri dönerek R.J.7 grubuyla tekrar yüzleşir. Yapılan maç normal sürede tamamlanmaz çünkü maçı, Japonya’nın yeni koçu Gamo erkenden bitirir. Bunun sebebi ise maçın daha ortalarına bile gelmeden Hyuga’nın olduğu Japonya takımından atılan oyuncuların takımı büyük bir fark atmışlardır. Takımdan atılan oyuncular Hyuga da dahil geri alınırlar. Dünya gençler şampiyonasında Hyuga, Raiju şutunu kusursuz bir hale getirmek için Uruguay maçında, JUMPİNG RAİJU SHOOT (sıçrayarak raiju şut) tekniğini bulmuş ve bu şutu kusursuz bir hale getirmiştir. Ancak finaldeki rakipleri Brezilya’ya karşı bu şut hiçbir işe yaramamıştır. Brezilya kalecisi Julio Salinas o maça kadar turnuvada hiç gol yememiştir. Hyuga’nın Raiju şutunu da tek hamle ile durdurmuştur. Fakat Hyuga, takımdan ayrı kaldığında geliştirdiği takım oyunu sayesinde finalde Japonya’nın maçı kazanmasında attığı RAİJU PAS sayesinde katkıda bulunmuştur.

Bu turnuvadan sonra Hyuga, İtalya’nın JUVENTUS takımına transfer olmuştur. Juventus’da başlarda iyi oynasa da daha sonra performansı biraz düşmüştür. Hyuga bu sefer fizik gücünü iyice geliştirir. Juventus’un son maçında gol atarak takıma galibiyet getirir. Juventus’dan Reggina’ya transfer olmuştur ve kariyerini orada devam ettirmektedir.
----->A L I N T I D I R<-----

Not:bu arkadaş yazarken bazı yerleri road to 2002 serisine göre yapmış söyleyeyim dedim.


Edit: ÖZEL TEKNİKLERİ

◾Straight Line Dribble: Instead of technique, Hyuga uses power to break through in a straight line.
◾Tiger Shot: After his training in Okinawa against the strong waves during a storm, Hyuga created the Tiger Shot, which is shot in a straight line of great power and speed, even able to get through the waves.
◾Neo Tiger Shot:
◾Wild Tiger Shot
◾Jumping Tiger Volley
◾Wild Jumping Tiger Volley
◾Raiju Shoot
◾Jumping Raiju Shoot (with Tsubasa)
◾Korin Raiju Shoot: (with Jito)
◾Senko Raiju Shoot (with Tsubasa and Misaki)
◾Eagle Raiju Shoot (with Matsuyama)
◾Overhead Kick
◾Tiger Overhead
◾Tiger Diving Head
◾Tiger Pass
◾Tiger Tackle
◾Toho Golden Combi

(Eksiklikler olabilir)
27.07.2013 04:31
Bul Alıntı
Makoto Soda
Kamisori Shoot
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 111
Üyelik Tarihi: 19.01.2013
Konu Sayısı: 4
Rep Puanı:
2
Yorum: #2
RE: Kojiro Hyuga
Hyuga'ya ne yazsak azdır kendisi tam bir yırtıcı forvettir.Tsubasa'yı yenebilen tek kişi olması da ayrıca özel bir kişi olduğunun göstergesidir.Japonya'da bence üstüne şut çeken yoktur.
24.08.2013 18:00
Bul Alıntı
JunYusuf
Yeni Üye
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,897
Üyelik Tarihi: 12.07.2013
Konu Sayısı: 94
Rep Puanı:
25
Yorum: #3
Cvp: RE: Kojiro Hyuga
(24.08.2013 18:00)Makoto Soda Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Hyuga'ya ne yazsak azdır kendisi tam bir yırtıcı forvettir.Tsubasa'yı yenebilen tek kişi olması da ayrıca özel bir kişi olduğunun göstergesidir.Japonya'da bence üstüne şut çeken yoktur.

doğruSüper
25.08.2013 16:20
Bul Alıntı
TaroMisaki
A Field No Artist
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 2,921
Üyelik Tarihi: 16.09.2013
Konu Sayısı: 81
Rep Puanı:
40
Yorum: #4
RE: Kojiro Hyuga
Bencede

TaroMisaki'in imzası
Taro Misaki
[Resim: pXNJBr.png]
29.11.2013 19:00
Bul Alıntı
Owari da
Member Needed


Cezalı Kullanıcı Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,267
Üyelik Tarihi: 31.03.2014
Konu Sayısı: 125
Yorum: #5
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
Toho'da da 9 giymiyomuydu?
21.09.2014 07:00
Bul Alıntı
JunYusuf
Yeni Üye
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,897
Üyelik Tarihi: 12.07.2013
Konu Sayısı: 94
Rep Puanı:
25
Yorum: #6
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
Hayır.
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQ-gx3XHRICMldkMZ1m-49...vtucLU0IM-]

9'u giyen Sorimachi olmasın?Güzel

JunYusuf'in imzası
[Resim: kBzQQ9.gif]
22.09.2014 04:28
Bul Alıntı
Toshiko Tanaka
こんにちは
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 483
Üyelik Tarihi: 17.08.2014
Konu Sayısı: 23
Rep Puanı:
10
Yorum: #7
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
İşte aradığımız yeterli anlatım bu Güzel Alıntıcı olupta kendilerine alanlar okumalı bence bunu Süper Dil Çıkarma

Toshiko Tanaka'in imzası
EVET BENDE AÇIKLIYORUM! BENİM BABAM JAPONYA'YA ATOM BOMBASI ATTI! HİTLER GELECEĞE GELİP BANA MEYDAN OKUDU! SONRA BEN ONUN KAFASINI KESTİM!SONRA DA OZAN BENİM ADIMI KULLANARAK FAKE HESAP AÇTI xD xD xD ( İşsizlik diz boyu Dil Çıkarma )
15.10.2014 03:58
Bul Alıntı
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+
*****


Moderatör

forum avatarı

Yorum Sayısı: 3,043
Üyelik Tarihi: 20.11.2012
Konu Sayısı: 419
Rep Puanı: 54
Yorum: #8
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
Ortaokulda 10 , lisede 9 numara giyiyordu Göz kırpma

MompresaN'in imzası
[Resim: XkGP3D.jpg]
15.10.2014 05:38
Bul Alıntı
Owari da
Member Needed


Cezalı Kullanıcı Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,267
Üyelik Tarihi: 31.03.2014
Konu Sayısı: 125
Yorum: #9
Cvp: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
JunYusuf Nickli Kullanıcıdan Alıntı:◾Eagle Raiju Shoot (with Matsuyama)

Eagle Tiger Shoot olmalı.
17.10.2014 16:38
Bul Alıntı
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+
*****


Moderatör

forum avatarı

Yorum Sayısı: 3,043
Üyelik Tarihi: 20.11.2012
Konu Sayısı: 419
Rep Puanı: 54
Yorum: #10
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
Jumping Raiju Shoot , Tsubasa ile birlikte yaptıkları bir kombinasyondur Göz kırpma

MompresaN'in imzası
[Resim: XkGP3D.jpg]
18.10.2014 20:01
Bul Alıntı
Owari da
Member Needed


Cezalı Kullanıcı Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,267
Üyelik Tarihi: 31.03.2014
Konu Sayısı: 125
Yorum: #11
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
jumping raiju değil eagle tiger diyorum Dil Çıkarma
18.10.2014 20:48
Bul Alıntı
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+
*****


Moderatör

forum avatarı

Yorum Sayısı: 3,043
Üyelik Tarihi: 20.11.2012
Konu Sayısı: 419
Rep Puanı: 54
Yorum: #12
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
GalaxyX13@
Bende Jumping Raiju Shoot diyorum Dil Çıkarma
Ben sana değil , konuya ilişkin mesaj attım Gülümseme Güzel Göz kırpma

Jumping Raiju Shoot (with Tsubasa) (Tsubasa ile)

MompresaN'in imzası
[Resim: XkGP3D.jpg]
18.10.2014 21:13
Bul Alıntı
JunYusuf
Yeni Üye
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 1,897
Üyelik Tarihi: 12.07.2013
Konu Sayısı: 94
Rep Puanı:
25
Yorum: #13
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
GalaxyX13,Mompresan abi diyor ki senin dediğine cevaben yazmadı yazdığını,ben diğer bazı şutlara kimlerle birlikte vurduğunu yazmıştım.Jumping Raiju'ya yazmamışım with Tsubasa diye.Tsubasa yere yatıp ayağnı kaldırıyordu Hyuga da destek alıyordu o yüzden zaten şimdi güncelledim.
Rep için sağol Toshiko,ben de alıntı yazısını belirginleştirmeye karar verdim,o zaman büyütmeyi bilmiyordum da.Haklısın.Başkasının yazısını kendi yazısıymış gibi göstermemeye çalışmamalı.İnsanlar benim yapmadığımı anlasın diye kırmızı ve büyükle yazdım Göz kırpma

JunYusuf'in imzası
[Resim: kBzQQ9.gif]
19.10.2014 00:26
Bul Alıntı
Wild Striker
Kategori Yöneticisi
******


S.Moderatör

forum avatarı

Yorum Sayısı: 2,053
Üyelik Tarihi: 20.11.2012
Konu Sayısı: 274
Rep Puanı: 69
Yorum: #14
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
aynen hyuga lisede 9 numaraydı hatta ct2de tohoda 10 sorimachı

Wild Striker'in imzası
30.03.2015 05:59
Bul Alıntı
Ramon Victorino
スライディングショットとバナナショット
*


Üye Grubu

forum avatarı

Yorum Sayısı: 842
Üyelik Tarihi: 12.01.2014
Konu Sayısı: 72
Rep Puanı:
1
Yorum: #15
RE: Kojiro Hyuga (Özel Teknikleriyle Beraber)
Bunu unuttun Genellikle Eagle Shot Matsuyamanın şutudur

Ama Captain Tsubasanın 1 saatlik film serilerinde bir filminde Hyuga karlı dağlarda Eagle Shotu Geliştiriyor yani Sen Eagle Shotu Koymayı unutmuşsun tekniklerde Güzel

Ramon Victorino'in imzası
[Resim: Z2myN3.jpg]
31.03.2015 01:25
Bul Alıntı


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bay Kojiro Hyuga KoJiRo41 4 780 22.09.2014 05:07
Son Yorum: JunYusuf
  Hyuga Kojiro Geleceği hakkında emrahpala 6 1,400 31.01.2014 21:03
Son Yorum: 真夜中の太陽の騎士

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

 

© Captain Tsubasa Türkiye | CT-THEME | CT 2013 | 
Edited : m-t-n91    

Dost Siteler:
En İyi Performans İçin: Mozilla Firefox Google Chrome
© Captain Tsubasa Türkiye | TsubasaTR.Net