Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
W.Y. Japonya vs Tayland Analiz - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Manga Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-manga-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Manga Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-manga-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: W.Y. Japonya vs Tayland Analiz (/konu-w-y-japonya-vs-tayland-analiz.html)

Sayfalar: 1 2

W.Y. Japonya vs Tayland Analiz - MompresaN - 01-06-2013

Japonya nın World Youth Asya elemelerindeki rakiplerinden Tayland maçında sizce maçın yıldızı kimdi ? Oyunculara 10 üzerinden kaç puan verirdiniz ?

Oyuncuların isminin karşısına verdiğiniz puanı yazın hepsi bu Süper Dilersenin oyuncular ile ilgili değerlendirmede yapabilirsiniz ;)

Örnek : Morisaki - 6.5 veya 6.0 gibi

Kırmızı.GK
Sarı....DF
Yeşil...MF
Mavi...FW

Gizli İçerik - Spoiler Bilgi İçerir - Görmek İstersen Tıkla

- JAPONYA -

Morisaki - DK 35 -

Kishida
Misugi
Takasugi
Ishizaki

Matsuyama
Sano - DK 45 -
Izawa
Tsubasa

Sorimachi
Kisugi

- SONRADAN OYUNA GiRENLER -

Wakabayashi 35. DK. Sonra
Aoi 45. DK. Sonra

----------------------------------------------------------------------

Gizli İçerik - Spoiler Bilgi İçerir - Görmek İstersen Tıkla

- TAYLAND -

Wacharapon

Chawatana
Singprasert Bunnark
Chachay
Napa

Charemusuri
Tawan
Somurit
Faran Konsawatto

Sakun Konsawatto
Chana Konsawatto

Cvp: Japonya vs Tayland Değerlendirme ? - Hikaru Matsuyama - 01-06-2013

Bence maçın adamı Non stop Aoi Shingo. Uzun uzadıya anlatmama gerek yok, yaptıkları zaten ortada.

Japonya

Aoi 10
Wakabayashi 10
Tsubasa 9
Misugi 8
Matsuyama 8
Izawa 8
Kishida 8
Sano 8
Ishizaki 8
Takasugi 7
Sorimachi 7
Kisugi 7
Morisaki 7

Wakabayashi kusursuz oynadığı için ona da tam puan verdim, ama 4-1 yenik durumdayken o dakikadan sonra hiç gol yememeniz bir şey ifade etmez, kilidi [Bunnark] açmanız gerekiyordu, bu nedenle de Aoi de 10 puan olmasına rağmen bence maçın tartışmasız adamı.

Ishizaki --> Sepak Tekraw Block
Kishida --> Shark Defense
Sano --> Tsubasa ile yaptığı yarı-etkili kombinasyonlar
Izawa --> Hava toplarındaki etkinliği
Misugi --> Drive Shoot ile attığı gol
gibi nedenlerle bu oyuncuları 7'liklerden ayrı tuttum.

Tayland

Bunnark 9
Khongsawat Kardeşler 9

Bunnark savunmada, Khongsawat Kardeşler atakta birbirlerine yakın oynadılar. Etkinlikleri açısından eşit puan vermiş olsam da Bunnark'ın tek başına yaptıklarını göz önüne alınca onu diğerlerinden ayrı tutuyorum.

Diğer tüm oyuncular --> 7

RE: Japonya vs Tayland Değerlendirme ? - MompresaN - 02-06-2013

Bu maçı animede de görmek mümkün olduğu için katılım olacağını düşünüyorum :kafa: Captain Tsubasa J serisi 41 , 42 ve 43. bölümler ;) manga okumayanlar mutlaka izlemeli bence . Gerçektek harika bir maç :at:

JAPONYA

Aoi Shingo 9.5 Oyuna girdi ve takımı ateşledi . Sağa kıvrımlı çalımı ile Bunnark ı geçememesinden ötürü , yarım puan kesiyorum ve maçın yıldızı ilan ediyorum ;)
Wakabayashi 9 Sevmesemde sakat olmasına rağmen performansı çok iyiydi . Oyuna girince kalede güven verdi
Morisaki 6.5
Kishida 6.5
Misugi 7.5
Takasugi 6
Ishizaki 6.5
Matsuyama 7
Sano 7
Izawa 7
Tsubasa 8.5
Sorimachi 6
Kisugi 6

TAYLAND

Wacharapon 7
Chawatana 6.5
Singprasert Bunnark - 9 - Tsubasa yı resmen sahada dövdü . Bir pozisyonda da Aoi yide yere sermişti . Takımı adına en fazla ön plana çıkan oyuncuydu
Chachay 6.5
Napa 6.5
Charemusuri 6.5
Tawan 6.5
Somurit 6.5
Faran Konsawatto 8.5
Sakun Konsawatto 8.5
Chana Konsawatto 8.5

Konsawatto Kardeşler müthiş Sepak Takraw teknikleri ile harika hücum kombinasyonları gerçekleştirdiler . Üçünede eşit puan verdim ama sanki Chana , bireysel tekniği ve kombinasyonlarda bitirici rol üstlendiği için daha fazla göze batıyo gibi ;)

RE: Japonya vs Tayland Değerlendirme ? - ScoUnk - 04-06-2013

Herkesi uzun uzun yazmayacağım. Aoi'nin kariyerindeki belki de en iyi maçtı bu. Maçın adamı Aoi 10 puanla. Wakabayashi 9 puanla bir diğer adam. Tsubasa'ya 7,5'dan 8 vereceğim, bana göre çok da varlığı yoktu. 8 vermemin sebebi Aoi'yi düzgün kullanmasını bildi.

RE: Japonya vs Tayland Değerlendirme ? - MompresaN - 04-06-2013

Sadece Japon oyuncular için not vermişsiniz sevgili oterite ;) peki ya U-19 Tayland takımı adına göze çarpan , Konsawatto kardeşler ve Bunnark için notlarınız nedir ?

RE: Japonya vs Tayland Değerlendirme ? - Rivaul - 04-06-2013

İlk olarak Tayland'tan başlayacağım.Açıkçası takım , futboldan başka her şeyi biliyor Açık Ağızlı Gülümseme Konsawatto kardeşler hava topları olmasa birer hiçler fakat tek uzman oldukları alan hava topları olduğu için bu yetenekleri hakkında eleştri yapamam. Bunnark ise sert olmasından değilde futbola göre aşırı kavgacı , aşırı öldürme hırsı olan ve sevmediğim bir karakter.Maç yapmaya mı geliyorsun yoksa ülkene saldırmış yabancılara RPG ile saldırıyor musun ? İnsaniyet duygusu ölmüş bir karakter.Her neyse zaten bu dörtlüden başka ön plana çıkan Tayland oyuncusu yok.Puanlamaya gelirsek Konsawatto kardeşler 7.5 , Bunnark ise 6 puan.Diğer Tayland oyuncuları ise 4.5 puan.

Wakabayashi Tsubasa ve Aoi 9, Kalan oyuncuların hepsi 8.5 puan.Gerçekten oyuncular çok kaliteli.Herkes canını dişine taktı.Wakabayashi ve Aoi olmadan takım çok iyi idare etti kendini.Canavar Bunnark olmasaydı Tsubasa kendini daha iyi gösterebilirdi.Gerçi Bunnark her ne kadar da Tsubasa'yı dövdüysede Tsubasa takımını iyi seviyelere taşıdı.Wakabayashi sakat ellerine rağmen harikaydı.Aoi'nin hakkı kesinlikle yenilemez, şüphesiz ki maçın adamı kavramı bu karaktere çok iyi oturmuş ve her maçta klasını belli ediyor.