Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Yardım Edin - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Anime Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Anime Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: Yardım Edin (/konu-yardim-edin.html)

Sayfalar: 1 2 3

Yardım Edin - ant0707 - 13-07-2013

umarım buraya açmam sorun yaratmaz ben sormuştum ama cevabı tam alamadım bana sırayla söylermisiniz nerden başlamam gerek birsürü serisi var ben sırayla nerden başlamalıyım en başından tsubası izlemeye veya manga olarak okumaya başlamak istiyorum konuyu kilitlemeyip yardım ederseniz çok sevinirim

vikipedide baktım belli bir yıl sırası var film vs. ama ben sırayı bılmedıgım ıcın aradakı bır manga serısını falan kaçırmak istemiyorum bilen biri ilk şu manga ya da şu anime sonrasından şu diye sıralama verirse çok ama çok memnun olurum

sanırım böyle giderse izleyemiyeceğim tamamen :S

RE: Yardım Edin - ジャイロメ59 - 14-07-2013

Merhabalar, Tsubasa'nın animesi "İlk Seri 1983"den itibaren başlar.

İlgili link ;

http://www.tsubasatr.net/

Sağ taraftaki menüden "İlk Seri 1983" tıklayarak ister Türkçe alt yazı, ister Türkçe Dublaj olarak izleyebilirsiniz.

+

Konunun yeri burası değil, taşındı.

RE: Yardım Edin - ant0707 - 14-07-2013

teşekkürler fakat ilk sırası bumu bundan önce bi manga izlemem gerek mi bide mangalar ve animeler var 128 bolumluk ilk seride 18 . bolumdeyım sımdı ben 4 seriyide bıtırsem olur mu bazı mangalrıda ızlemem gerekıyor mu aralarda ? bu arada iyi ki varsınız yoksa bişey yapamayacağım

ılk animelerin hepsini izleyip sonra mı mangalara geçeyim vikipedi de bi sırası var world youth sagadan sonra road to 2002 gelıyor mesela o yuzden ılk o mangayı mı okumalıyım yardım cı olursanız sevınırım

RE: Yardım Edin - ジャイロメ59 - 14-07-2013

Ben biraz anime ve mangaya Fransız olduğum için o konuda bişey söyleyemem. Güzel

RE: Yardım Edin - Cruijff - 14-07-2013

Arkadaşım önce biraz soluklan bu ne telaş sakin ol bu forumda kendi kategorisinin uzmanları ve müdavimleri yer almakta ve soracağın soruların %99'una yanıt alabilecek kadar kaliteli isimlerden oluşuyor Tsubasa Türkiye ailesi. Sana en baştan dedim ki bak kardeş manga ve anime birbirinden farklıdır ya önce mangadan başla mangayı bitir ya da animeden başla animeyi bitir. İkisini aynı anda bitirmeye kalkma yani sabah manga okuyup akşam anime izleme, ne mangadan bir şey anlarsın ne de animeden. Önce bir karar ver manga mı okuycan yoksa anime mi izlicen?

Manga okumaya karar verdiysen yukarıda manga okuma sitesinin linki var manga oku yazıyor menüde ona tıklıyorsun karşına çıkan sitede ana sayfada seriler başlangıçtan bitişe doğru ilerliyor, en baştaki seri ilk seridir en alttaki seriler en yeni en güncel serilerdir. Manga okuma ile ilgili daha doğru ve daha düzgün bilgi edinmek istiyorsan forumumuzun manga kategorisi mevcut, bu kategoride ilgili bölümlere bakabilir ve manga hakkında kafana takılan sormak istediklerini yine manga kategorisinde ilgili bölüme konu açarak sorabilirsin. Ben manga konusuna hakim olmadığım için en doğru bilgi alman için seni o kategoriye yönlendiriyorum.

Bu konuyu anime kategorisi altında açtığın için bende sana anime kısmı için cevap vereceğim. Animede ilk sezon dediğimiz Captain Tsubasa serisi 128 bölümden oluşur. Bu seriden sonra Captain Tsubasa Shin Serisi gelir ve bu seri 13 bölümden oluşur. Bu seriden sonra Captain Tsubasa J serisi gelir ancak j serisinin ilk 35-36 bölümü ilk seri dediğimiz Captain Tsubasa'nın yeniden çekilmiş özeti niteliğinde yayınlanmış, 36-47 arası olan bölümler ise gerçek J serisi bölümlerini içerir. Yani Captain Tsubasa serisi ve shin serisini izlediysen eğer doğrudan J serisinin 36-37. bölümlerinden başlayarak Asıl J serisini izleyebilirsin. J serisinden sonra yayınlanan seri Captain Tsubasa Road To 2002 serisidir. Bu seride ilk 36 bölüm ilk seri + shin serisi + j serisinin kısıtlandırılmış özetini içerir. Asıl Road To 2002 dediğimiz kısım, Tsubasanın Barcelona'ya Hyuga'nın Juventus'a transfer olduğu 37. bölümden itibaren başlar ve 52. bölüme kadar devam eder. 52. bölüm hem road to 2002 serisinin hem de tüm Captain Tsubasa anime serilerinin son bölümüdür, bundan daha sonra çıkan daha yeni bir bölüm yoktur. Bunun dışında özel yapım 5 tane filmi var onlar henüz film sitemizde yok ama eklenecek bu filmlerde ise başka konular işleniyor anime serilerinden bağımsız farklı şeyler oluyor. Tekrar ediyorum ya mangayı takip et ilk önce ya da animeyi. Biriyle işin bitmeden diğerine başlama. İşi çorba edersin ne mangadan keyif alırsın ne de animeden, demedi deme.

RE: Yardım Edin - SvChatos - 14-07-2013

Önce manga okumanı tavsiye ederim geçek bilgi manga'dadır Sehat'ın da dediği gibi animeler mangalardan alınmıştır ama bazı yerleri değiştirilerek

Serhat filmler sitemizde yok demissin sitemizde filmler mevcuttur