Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Oyun Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Oyun İpuçları ve Hileleri (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-ipuclari-ve-hileleri.html)
+--- Konu Başlığı: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] (/konu-ct2-super-striker-ara-sahnelerin-cevirileri.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - MompresaN - 08-05-2017

Bravo Tsubasa, kilit noktayı keşfettin ;) Sanıyorum bende Dil Çıkarma

Sonraki sahneyi sabırsızlıkla bekliyorum Güzel

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Hiena - 08-05-2017

Bende öyle düşünüyordum. Sadece son milli maçlardaki bu sahneler değil baştan itibaren tüm sahneleri paylaştığın zaman bir arada okuyacağım ki daha iyi bir şekilde algılayabileyim. İlk maçlarda da bununla ilgili konuşmalar vardı ve bu yüzden hepsini bir arada baştan itibaren takip edip öyle gidersem daha iyi bir şekilde çözüme ulaşabilirim diye düşünüyorum.

Bu arada Tsubasa, Jairo' yu överken bir yandan da zayıf noktasına sürekli vurgu yaparak kendini yermiş oluyor. Dil Çıkarma Yani diyor ki ben bu şutu kavradığım zaman 1000 golüne rağmen her yerden gol bulabilen, her noktada oynayabilen, çok teknik ve çok yönlü bir oyuncu olarak ondan daha iyi durumdayım demek istiyor, sanırsam. Gülümseme

Cvp: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Hikaru Matsuyama - 13-05-2017

Jairo efsanesi Tsubasa’da hayat buluyor!!

[Resim: 2cerzae.png] [Resim: 6dtniw.png]

Cyclone’un yalnızca bilinenden farklı bir rotasyon verilerek oluşabileceğini sanmıştım.
Ancak durum bu kadar basit değilmiş.

Cyclone’un sırrı...
Topa verilen yükseklikte gizli.

[Resim: 4h4inp.png] [Resim: 3583pqs.png]

Kafa vuruşlarında zayıf olan Jairo, Cyclone’u vurabilmesi için
gereken enerjiyi havada açığa çıkarıyordu!

Topa geri spin verip baş hizasında yukarı gönderiyor.

[Resim: 33f5kwz.png] [Resim: 2yywqhj.png]

Ve de düşen topa Drive Shoot vuruyor!!

Vuruş esnasındaki rotasyon, topa verilen spin etkisi ile
kazandığı yükseklik, ve de Drive Shoot’un gücü!

[Resim: 24ovbpu.png] [Resim: 15yg1mw.png]

Bu dört güç birleştiği anda top benzersiz bir hal alır ve Cyclone oluşur!!

Tsubasa...
Gecenin bu vakti ne yapıyorsun...

[Resim: 5lqxe0.png] [Resim: 2cfp43p.png]

Ancak sıradan bir rotasyon ile Cyclone mümkün değil. Benim Cyclone’u vurabilmem...

Başka çare yok!!

[Resim: 160zwps.png] [Resim: sm62jc.png]

Bu ne!!

Ba... Başardım!!

[Resim: x37dah.png]

Cyclone’u nihayet başardım!!

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - MompresaN - 13-05-2017

Nihayet oyunun beklediğim en önemli sahnesi Güzel
Muhteşem bir melodi eşliğinde acaba hangi maçta gelecek diye sabırsızlandığımız yeni şutumuzu öğreniyoruz. Oyunu ilk kez oynayıp neler yazıyor acaba diyerek kendimizce kurguladığımız sahnede yazılanlar bunlarmış demek. Cyclone gerçekten kompleks bir shoot Kalp - Sevgi baksanıza 4 etmen bir araya getirilerek vurulabiliyor.

Video ve müzik Sağ direkt olarak tüm sahneyi o an yaşayabilen Japon elemanlar çok şanslıymış be... Dil Çıkarma

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - NBA01 - 13-05-2017

Herşey iyi güzelde bu rotasyon ne demek ? Normaldeki anlamını biliyorum ama sen hangi manada kullanıyorsun ? Yön olarak mı ?

"rotasyon

bir birimde çalışan görevlilerin zaman zaman ve düzenli olarak yer değiştirmeleri, bir işi sırayla yapmaları."

Benim bildiğim bu demek ama konuyla alakası yok Açık Ağızlı Gülümseme

Cvp: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Hikaru Matsuyama - 13-05-2017

@NBA01
Senin dediğin anlamı iş hayatı ile ilgili olanı. Dil Çıkarma

CT ile ilgili olarak o halde kısa kısa bu konuyu açıklayayım.

Kamisori
Türkçesi "Jilet" olarak bilinen bu vuruşu artık bilmeyenimiz kalmamıştır diye düşünüyorum. Bu tekniği kullanan karakter Souda.
Özetle topa sağdan veya sol yanından kavis vererek Kamisori Shoot veya Kamisori Pass tekniklerini kullanır.

Drive
Bu tekniği kullanan epey karakter olmakla birlikte biz Tsubasa üzerinden gidelim. Kamisori'nin aksine kavis etkisi topa üst taraftan verilmektedir. Haliyle yükselen top rotasyon (dönme) etkisinin şiddeti (ve elbette yer çekimi kuvvetli) ile inişe geçerken sert bükülme yapmaktadır.
Bu da neden Drive Shoot'un Kamisori Shoot'tan daha zor bir teknik olduğunu açıklıyor. (Bu olay ve Tsubasa ile Souda arasındaki Kamisori VS Drive konusu CT mangasında detaylı şekilde açıklanmaktadır.)

Kaiten
Türkçesi "Rotasyon" olan bu kelime CT'de zaman zaman geçmektedir. Kaiten Japonca'sı, Rotasyon her ne kadar Türkçe'de kullansak da Fransızcası, Dönme/Dönüş ise has Türkçesidir.

Özetle Kamisori'de de, Drive'da da, Cyclone'da da bu rotasyon yani topun dönmesi söz konusudur ancak açıklama sıralamasından da tahmin edeceğiniz üzere bu 3 şuttaki rotasyon sayısının büyükten (ya da fazladan) küçüğe (ya da aza) doğru sıralanışı: Cyclone >> Drive >> Kamisori.

Zaten görselden de Jairo'nun Cyclone vururken topa inanılmaz bir rotasyon etkisi verdiğini ve topun amiyane tabirle fır fır döndüğünü görüyoruz. Dil Çıkarma

Aklınıza takılan başka yer olursa çekinmeden sorun, çevirmeniniz olarak bu başlık altındaki tüm kafa karıştıran noktaları açıklayayım. ^_^