Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Hangi Tip Savunmacıları Seversiniz ?

Bu konu; 15 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : MompresaN
Anket Başlığı: Hangi Tarz Savunmacıları Seversiniz ?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Zeki , çevik ve taktiksel düşünen
84.21%
16 84.21%
Fizik gücü yüksek ve sert oynayan
15.79%
3 15.79%
Katılımcı sayısı: 19 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C.T. Dünyasında 2 tip savunmacı var . Jito , Steve , Bunnark , Brolin vb. vari iri yarı sert oyun yapıları ile defans yapan karakterler . Birde daha çok oyun zekaları ile rakibi durdurmaya yönelik hamleler yapan , ortaboylu Owairan , Misugi , Alberto vb. gibi oyuncular .
[Resim: XkGP3D.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Ben ne Misugi'yi, ne Owairan'ı savunmaya ve libero pozisyonlarına pek yakıştıramadığım için onları defans muhabbeti esnasında devre dışı bırakırım. ^_^

En sevdiğim savunma oyuncusu ise Souda'dır. Ve sevdiğim savunma oyuncuları da Souda tarzı, iri yarı olmayan ve fakat güçlü fiziksel yapısı ile rakibini durduran oyunculardır.
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Misugi yi bende libero için uygun görmesemde W.Y. de o pozisyonda oynamıştı .

Owairan için ise bence en iyi mevki SB nedeni ; Ofans Drive Shoot , Kendine özgü Hell Lift ve Overhead kick teknikleri ve savunmada eminim her takımda uygulayabilecek Arijigoku Defense ve Offside Trap ve elbette Cha yı durdurmak için kullandığı müthiş kayarak müdehale tekniği Süper haa birde uzun taç atışlarınıda unutmamak lazım ;)

Yani bana göre SB olmazsa CB yada DMF en ideal pozisyondur Owairan için

Soda sence bu iki şıktan hangisine daha uygunsa rica etsem o şıkkı işaretlermisin ?
Bence Owairan kadar zeki olmayıp , Jito vari sert oyunculardan ;)
[Resim: XkGP3D.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
ben zeki çevik ve taktiksel düşünen diyorum çünkü defanslık (bana göre) sadece iri olmakla kalmaz yani tabi iride iyidir omuz omuza mücadelede büyük ihtimal topu kazanır ama defansın asıl özelliği taktiksel düşünmedir mesela örnek veriyorum bu 2.seçenek tam beni kapsıyor futbolda defanslığım daha iyidir ama orta sahaya geçince daha etkili olabiliyorum pozisyonumu daha çakamadım maalesef :S neyse konuyu dağıtmayayım ve tek örneklere şunu belirteyim mesela taktiksel düşünmeye 1 örnek rakip 2 kişi kalenize geliyor ve siz defansta 1 kişisiniz eğer o topu süren rakibe doğru koşarsanız yani topu almayı düşünürseniz büyük ihtimal diğer arkadaşına pas verir burada taktiksel düşünürseniz yani şu rakibi oyalama geriye doğru giderseniz o da kalenize yaklaşmış olacaktır ama ne arkadaşına pas verir nede size çalım atar topu kaptırabilir ve topu uzun süre ayağında tutunca takım arkadaşlarınız defansa gelmiş olacaktır Süper
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Jitou'nun kalıbı var ama bir işe yaradığını görmedim (Tsubasa'yı sakatlamak dışında).

Siz belki Misugi ile Matsuyama'yı defans olarak görmüyorsunuz ki Türkiye'de bizim insanlarımız defansı kötü bir şekilde algılıyor Gülümseme Aksine taktiksel zekaları , Misugi'nin ofsayta düşürme oyunları , Matsuyama'nın top çalış yöntemleri vs. oyun kurucu olarak defans pozisyonlarına uygun görüyorum.

Her ne kadar taktiksel oyuncuya gerekliyse 1-2 tanede kalıplı defans şart.Barajlarda lazım oluyor.

Sonuç olarak ben oyumu taktiksel oyuncu tipine verdim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Benim için Misugi tam bir defans oyuncusudur. Ben defansa geçtiğinde çok sevinmiştim. Oyun okuması önemli özelliği.

Ben "Zeki , çevik ve taktiksel düşünen" tercihinden yanayım. Sert oynayan biri eninde sonunda kart görecektir. Ya da rakibin oyunlarına gelecektir. Soda mesela Fransa maçında takımı çok zora soktu. Defans olarak rakibe fiziksel üstünlük kurmak yerine, olası pas ve şut açılarını kapatmak, daha etkili bir savunmadır.
[Resim: hS4iDOk.png]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Kaptan Tsubasa'nın Hangi Mangalarını Okudunuz? Karl Heinz Schneider 19 549 08-09-2022, Saat: 21:18
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
C.T. Manga Olarak Hangi Serilerini Okudunuz ? MompresaN 31 5,504 28-07-2015, Saat: 16:25
Son Yorum: SacMisaki
Hangi "ŞEY" *O* karakteri daha karizma gösteriyor? Hikaru Matsuyama 42 7,968 06-11-2014, Saat: 22:58
Son Yorum: TaroMisaki

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi