Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Pepe vs I Yonun

Bu konu; 6 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : MompresaN
Anket Başlığı: Pepe vs I yonun
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Pepe
71.43%
5 71.43%
I Yonun
28.57%
2 28.57%
Katılımcı sayısı: 7 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brazilya lı forvet Pepe mi Süper Güney Kore li Yonun I mi Süper

[Resim: 07WoPL.png] [Resim: OR8pWA.png]

[Resim: XkGP3D.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
İkiside çok teknik oyuncular ama ben I Yonun diyorum.Nedeni Bundesliga'da forma giymiş olması
[Resim: Soga_Yuji.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Önemli Not: Anketteki I yerine Cha değerlendirmeye alınarak yapılmış bir kıyaslamadır. ^_^//

Karar vermesi zor gibi, birbirine yakın 2 oyuncu kıyaslanıyor, o nedenle sesli düşünecem. Dil Çıkarma

- Combi
Bildiğimiz gibi Pepe, Tsubasa ile São Paulo Golden Combi'yi oluştururlar. Tsubasa'ya ayak uydurup onunla ikili varyasyonlar yapabilmesi Pepe'nin yüksek teknik kapasitesini gösterir. Öyle ya, Tsubasa ile Combi yapabilen bir Misaki var bir de Rivaul-san. ;) Yani önemli bir gösterge.
Ama öte yandan Cha da I ile bir araya gelince Güney Kore Golden Combi oluyorlar. Katı Arabistan savunmasını bu ikili oyunları sayesinde açmışlardı. Kesinlikle yabana atılacak bir ikili değil. Bu açıdan yaptığım değerlendirmede eşitler bence.

- Fizik
Fizik açısından Pepe o kadar güçlü kuvvetli durmasa da sonuçta profesyonel bir oyuncu, dayanıklı olduğu aşikar ama yine de Cha'nın muazzam bir vücudu var. Pepe ne kadar iyi olsa da bu değerlendirmede Cha'nın gerisinde. Cha'ya +1

- Çeviklik/Atiklik/Hız
Genel bir kural vardır, fizik açıdan yapılı olan kişi hız açısından yavaş kalmaktadır. Bence bu kaide Pepe & Cha için de geçerli. Bu değerlendirmede +1 Pepe'ye. ^_^

- Top Sürme/Adam Eksiltme
Cha'nın Hyuuga-san'ın Chokusenteki Dribble çalımına benzer güç kullanarak geçtiği çalımları var. Buna karşın Pepe ise Güney Amerika stili çalımlarla rakiplerini geçen bir oyuncu. Burada açıkçası eşitler bana göre ama teknik direktörün seçimine bağlı hangisini oynatıp hangisini yedek bırakacağı. Güzel

Yok, karar veremedim, bana göre ikisi de eşit seviyedeler, sadece tarzları farklı.
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
(16-10-2013, Saat: 20:03)Hikaru Matsuyama Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karar vermesi zor gibi, birbirine yakın 2 oyuncu kıyaslanıyor, o nedenle sesli düşünecem. Dil Çıkarma

- Combi
Bildiğimiz gibi Pepe, Tsubasa ile São Paulo Golden Combi'yi oluştururlar. Tsubasa'ya ayak uydurup onunla ikili varyasyonlar yapabilmesi Pepe'nin yüksek teknik kapasitesini gösterir. Öyle ya, Tsubasa ile Combi yapabilen bir Misaki var bir de Rivaul-san. ;) Yani önemli bir gösterge.
Ama öte yandan I da Cha ile bir araya gelince Güney Kore Golden Combi oluyorlar. Katı Arabistan savunmasını bu ikili oyunları sayesinde açmışlardı. Kesinlikle yabana atılacak bir ikili değil. Bu açıdan yaptığım değerlendirmede eşitler bence.

- Fizik
Fizik açısından Pepe o kadar güçlü kuvvetli durmasa da sonuçta profesyonel bir oyuncu, dayanıklı olduğu aşikar ama yine de Cha'nın muazzam bir vücudu var. Pepe ne kadar iyi olsa da bu değerlendirmede Cha'nın gerisinde. Cha'ya +1

- Çeviklik/Atiklik/Hız
Genel bir kural vardır, fizik açıdan yapılı olan kişi hız açısından yavaş kalmaktadır. Bence bu kaide Pepe & Cha için de geçerli. Bu değerlendirmede +1 Pepe'ye. ^_^

- Top Sürme/Adam Eksiltme
Cha'nın Hyuuga-san'ın Chokusenteki Dribble çalımına benzer güç kullanarak geçtiği çalımları var. Buna karşın Pepe ise Güney Amerika stili çalımlarla rakiplerini geçen bir oyuncu. Burada açıkçası eşitler bana göre ama teknik direktörün seçimine bağlı hangisini oynatıp hangisini yedek bırakacağı. Güzel

Yok, karar veremedim, bana göre ikisi de eşit seviyedeler, sadece tarzları farklı.

Hikaru Matsuyama - San , Yonun ile başlayıp Cha ile değerlendirmeyi noktalamışsın Gülümseme Bilgiler için teşekkürler ama tekrar mesaj bekleriz ;)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Güzel, demek ki en azından birileri yazdıklarımı okuyor. Dil Çıkarma

Bayram telaşı nedeniyle kısa bir zaman girmiştim siteye, o nedenle bu hale gelmiş yorumum. Ama yine de ilk defa böylesi bir şey yapıyorum, kendime kendim de inanamadım açıkçası. Güzel

Neyse, o zaman ben mesajımı Cha VS Pepe şeklinde düzelteyim, çünkü görüldüğü üzere I'yı değil Cha'yı değerlendirmeye almışım. ^_^
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Belkide sitenin en fazla mesajları okunan üyesisin Güzel Arada olur böyle şeyler ;)

Yetenek olarak birbirine çok yakın iki oyuncu , sanırım daha fazla sevdiğim için benim oyun Güney Kore liye ;)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
pepe vs nitta julio salinas 10 1,866 12-08-2017, Saat: 21:08
Son Yorum: TsubasaNSC
Pepe vs Tepei Kisugi TaroMisaki 11 1,958 13-12-2013, Saat: 19:37
Son Yorum: captainmisugi

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi