Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun
>>>

Anket: Pepe vs I yonun
Bu anket kapalı.
Pepe
66.67%
4 66.67%
I Yonun
33.33%
2 33.33%
Toplam 6 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pepe vs I Yonun
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+

Moderatör

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı: 52
SSS  Pepe vs I Yonun
Brazilya lı forvet Pepe mi Süper Güney Kore li Yonun I mi Süper

[Resim: 07WoPL.png] [Resim: OR8pWA.png]

MompresaN'in imzası
[Resim: XkGP3D.jpg]
04.07.2013, 01:21
Bul Alıntı
Soga
Yeni Üye
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
1
RE: Pepe vs I Yonun
İkiside çok teknik oyuncular ama ben I Yonun diyorum.Nedeni Bundesliga'da forma giymiş olması

Soga'in imzası
[Resim: Soga_Yuji.jpg]
17.10.2013, 02:27
Bul Alıntı
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Cvp: Pepe vs I Yonun
Önemli Not: Anketteki I yerine Cha değerlendirmeye alınarak yapılmış bir kıyaslamadır. ^_^//

Karar vermesi zor gibi, birbirine yakın 2 oyuncu kıyaslanıyor, o nedenle sesli düşünecem. Dil Çıkarma

- Combi
Bildiğimiz gibi Pepe, Tsubasa ile São Paulo Golden Combi'yi oluştururlar. Tsubasa'ya ayak uydurup onunla ikili varyasyonlar yapabilmesi Pepe'nin yüksek teknik kapasitesini gösterir. Öyle ya, Tsubasa ile Combi yapabilen bir Misaki var bir de Rivaul-san. Göz kırpma Yani önemli bir gösterge.
Ama öte yandan Cha da I ile bir araya gelince Güney Kore Golden Combi oluyorlar. Katı Arabistan savunmasını bu ikili oyunları sayesinde açmışlardı. Kesinlikle yabana atılacak bir ikili değil. Bu açıdan yaptığım değerlendirmede eşitler bence.

- Fizik
Fizik açısından Pepe o kadar güçlü kuvvetli durmasa da sonuçta profesyonel bir oyuncu, dayanıklı olduğu aşikar ama yine de Cha'nın muazzam bir vücudu var. Pepe ne kadar iyi olsa da bu değerlendirmede Cha'nın gerisinde. Cha'ya +1

- Çeviklik/Atiklik/Hız
Genel bir kural vardır, fizik açıdan yapılı olan kişi hız açısından yavaş kalmaktadır. Bence bu kaide Pepe & Cha için de geçerli. Bu değerlendirmede +1 Pepe'ye. ^_^

- Top Sürme/Adam Eksiltme
Cha'nın Hyuuga-san'ın Chokusenteki Dribble çalımına benzer güç kullanarak geçtiği çalımları var. Buna karşın Pepe ise Güney Amerika stili çalımlarla rakiplerini geçen bir oyuncu. Burada açıkçası eşitler bana göre ama teknik direktörün seçimine bağlı hangisini oynatıp hangisini yedek bırakacağı. Güzel

Yok, karar veremedim, bana göre ikisi de eşit seviyedeler, sadece tarzları farklı.

Hikaru Matsuyama'in imzası
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |

[Resim: os7u5g.jpg]

17.10.2013, 03:03
Web Bul Alıntı
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+

Moderatör

forum avatarı

Konu Sayısı:
(17.10.2013, 03:03)Hikaru Matsuyama demiş ki: Karar vermesi zor gibi, birbirine yakın 2 oyuncu kıyaslanıyor, o nedenle sesli düşünecem. Dil Çıkarma

- Combi
Bildiğimiz gibi Pepe, Tsubasa ile São Paulo Golden Combi'yi oluştururlar. Tsubasa'ya ayak uydurup onunla ikili varyasyonlar yapabilmesi Pepe'nin yüksek teknik kapasitesini gösterir. Öyle ya, Tsubasa ile Combi yapabilen bir Misaki var bir de Rivaul-san. Göz kırpma Yani önemli bir gösterge.
Ama öte yandan I da Cha ile bir araya gelince Güney Kore Golden Combi oluyorlar. Katı Arabistan savunmasını bu ikili oyunları sayesinde açmışlardı. Kesinlikle yabana atılacak bir ikili değil. Bu açıdan yaptığım değerlendirmede eşitler bence.

- Fizik
Fizik açısından Pepe o kadar güçlü kuvvetli durmasa da sonuçta profesyonel bir oyuncu, dayanıklı olduğu aşikar ama yine de Cha'nın muazzam bir vücudu var. Pepe ne kadar iyi olsa da bu değerlendirmede Cha'nın gerisinde. Cha'ya +1

- Çeviklik/Atiklik/Hız
Genel bir kural vardır, fizik açıdan yapılı olan kişi hız açısından yavaş kalmaktadır. Bence bu kaide Pepe & Cha için de geçerli. Bu değerlendirmede +1 Pepe'ye. ^_^

- Top Sürme/Adam Eksiltme
Cha'nın Hyuuga-san'ın Chokusenteki Dribble çalımına benzer güç kullanarak geçtiği çalımları var. Buna karşın Pepe ise Güney Amerika stili çalımlarla rakiplerini geçen bir oyuncu. Burada açıkçası eşitler bana göre ama teknik direktörün seçimine bağlı hangisini oynatıp hangisini yedek bırakacağı. Güzel

Yok, karar veremedim, bana göre ikisi de eşit seviyedeler, sadece tarzları farklı.

Hikaru Matsuyama - San , Yonun ile başlayıp Cha ile değerlendirmeyi noktalamışsın Gülümseme Bilgiler için teşekkürler ama tekrar mesaj bekleriz Göz kırpma

MompresaN'in imzası
17.10.2013, 17:30
Bul Alıntı
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Güzel, demek ki en azından birileri yazdıklarımı okuyor. Dil Çıkarma

Bayram telaşı nedeniyle kısa bir zaman girmiştim siteye, o nedenle bu hale gelmiş yorumum. Ama yine de ilk defa böylesi bir şey yapıyorum, kendime kendim de inanamadım açıkçası. Güzel

Neyse, o zaman ben mesajımı Cha VS Pepe şeklinde düzelteyim, çünkü görüldüğü üzere I'yı değil Cha'yı değerlendirmeye almışım. ^_^

Hikaru Matsuyama'in imzası
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |

[Resim: os7u5g.jpg]

17.10.2013, 17:34
Web Bul Alıntı
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+

Moderatör

forum avatarı

Konu Sayısı:
Belkide sitenin en fazla mesajları okunan üyesisin Güzel Arada olur böyle şeyler Göz kırpma

Yetenek olarak birbirine çok yakın iki oyuncu , sanırım daha fazla sevdiğim için benim oyun Güney Kore liye Göz kırpma

MompresaN'in imzası
18.10.2013, 05:33
Bul Alıntı
SacMisaki
TaroMisaki11

Cezalı Kullanıcı Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Tabiki de Pepe. Güzel
28.07.2015, 22:49