Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Animelerdeki konu mu ? Mangalardaki mi ?

Bu konu; 14 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : emrahpala
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir anime aşığı daha gelip mangaya laf atmaya çalışmış. :D Öncelikle bu işlerin içerisinde birisi olarak birkaç örnekle açıklayayım size durumu.

@emrahpala
Bu tarz seriler her zaman yaratıcısının yaptıklarıyla doğruluk kazanır. Manga birinci elden, Yoichi Takahashi elinden çıkmaktadır. Oysa animeler öyle değil. Anime'lerde birçok şey değişir. Bunun sebeplerinden biri, manga gibi geniş süre ve alana sahip olmamasıdır. Bir mangayı 150 sayfa çıkarırsın, fakat bir anime bölümü en fazla 25 dakika olmak zorundadır. Bir şutu 4 sayfa anlatabilirsin, aralara görüntü koyup iç sesleri istediğin kadar uzatabilirsin. Fakat anime'de bunlar akışkan olmalıdır ve istediğin gibi yapamazsın. Bu yüzden manga çarpıtılır.

İkinci olaya gelirsek, televizyonda seyirciyi yakalamak zorundasındır. Bu yüzden izleyici isteğine göre değişim gösterebilir.

En büyük olay ise yapımcı ve kanal faktörüdür. Bir hikaye, yapımcının ve kanalın isteği doğrultusunda değişerek televizyonda ya da sinemada yayınlanır. Bu yüzden zaten "Directors Cut" versiyonları yayınlanır filmlerin, yapımcının müdahale etmediği yönetmenin istediği gibi olan halidir.

Birkaç soruna cevap vereyim. Almanya-Brezilya maçını ayrıntılı görmeden, nasıl bir oyun olduğunu bilmeden böyle bir yorum yapmak, şunun gibi oldu "Neymar-Messi ikilisiyle Barcelona herkese 10 gol atmalı. Kaleye de Casillas'ı alırlar 10-0 yenerler her maçı.". Çok yüzeysel bir bakış açısı.

Bütün mangaları okudum, ama halen daha anime izlerken zevk alıyorum. Eğer ki sanat dalları arasındaki farkı iyi belirler isen sorun olmaz. Yüzüklerin Efendisi kitaplarını okudun diye, filmlerini izlerken gaza gelmiyorsan büyük sıkıntı var demektir.

Dolayısıyla sen istersen dengesiz bul, istersen sıkıcı, istersen de saçma bul. Bu hikayeyi yaratan Yoichi Takahashi. Dolayısıyla onun çizdiği manga'lar gerçek hikayedir. Saçma insanların yaptığı animeler değil. Yani bu tartışmaya açık bir konu değildir. Tartışmaya açık olan kısmı, yalnızca senin hangisini beğendiğindir. Bu konuda özgürsün tabii.
[Resim: hS4iDOk.png]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
ScoUnk bilgilendirmen için çok teşekkürlerler Gülümseme
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Aynı zamanda animeleri Yoichi-sensei değil Isamu Imake çekiyor ;)
EVET BENDE AÇIKLIYORUM! BENİM BABAM JAPONYA'YA ATOM BOMBASI ATTI! HİTLER GELECEĞE GELİP BANA MEYDAN OKUDU! SONRA BEN ONUN KAFASINI KESTİM!SONRA DA OZAN BENİM ADIMI KULLANARAK FAKE HESAP AÇTI xD xD xD ( İşsizlik diz boyu Dil Çıkarma )
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi