Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun
>>>

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tsukurou Dream Team [Infinite League]
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Tsukurou Dream Team [Infinite League]
Infinite League, Türkçe deyişiyle Sonsuz Lig, Tsukurou oyununda Event'tan sonra en fazla ödül kazandığımız etkinlik. Bu nedenle bilinmesinde fayda var. Her ne kadar Infinite League'i [IL] oynamak için neredeyse hiçbir çaba sarfetmenize gerek olmasa da bilinçli oynamanın tadı bir başka, bu nedenle bu küçük açıklama yazısını kaleme aldık.

[Resim: 2uqooqc.png]

1 Omakase Yani Bana bırak!!
Eğer ki oyuncularınız çok fazla ve takımınızı yap-boz tahtasına çevirdiniz ve kısa süre içerisinde "en güçlü" oyuncularınızdan kurulu bir 11 çıkarmak istiyorsanız bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Zamandan tasarruf adına son derece güzel bir özellik.

2
Herhangi bir oyuncuyu tutup (Drag), sürükleyerek bu alan gelip bırakabiliyorsunuz (Drop). Tabi bunu yapabilmeniz için en azından 2 takımınızın olmuş olması gerekiyor. Tek bir takımınız varken Starting Member yani ilk 11'inizi tutup-sürüklemenize sistem izin vermiyor.

3
Bu kısımdan da şayet birden fazla takımınız varsa onlar arası geçiş yapabiliyorsunuz.

4
Yukarıdaki açıklamam doğrultusunda, eğer ki kurduğunuz takımın IL hariç diğer tüm alanlarda kullanılmasını istiyorsanız bu ilk alanı onaylıyorsunuz.

5
Ve benzer şekilde kurduğunuz takımın sadece IL'de kullanılmasını istiyorsanız ikinci alanı onaylıyorsunuz.

Toparlayacak olursam, örneğin 2 takımı kurabilir, birini IL'de, diğerini ise kalan etkinliklerde vs kullanabilirsiniz.
Özellikle, etkinlik zamanlarında en güçlü takımınızla mücadele edip, öte yandan da IL'de lig düşmek istediğiniz zamanlarda çok işinize yarayan bir özellik bu.

6
İşte bu alandan IL sayfanıza giriş yapıyorsunuz, bu alanla ilgili detaylı açıklamalar da aşağıda yer alıyor...

[Resim: 4siqef.png]

1
Bu kısım zaten resimden de çok açık görüldüğü üzere, takımınızın toplam gücünü hem sayı hem de grafik ile ifade ediyor.

2
Takip etmeniz gereken en önemli alanlardan bir tanesi işte burası.

勝ち [Kachi] = Galibiyet
負け [Make] = Mağlubiyet
引き分け [Hikiwake] = Beraberlik

Elbette bu Japonca kelimeleri bilmenize de gerek yok. Sadece şunu aklınızda tutun, bu IL'de Kırmızı Renk iyidir, Kırmızı Renk dostumuzdur. ^_^
Mavi ise Yenilgiyi temsil ediyor.
Ya da bu alanda tıklayarak ilgili takımla ilgili maç sonuçlarına da bakarak aşina olabilirsiniz.

Üstünde zaten bir tarih görürsünüz. Bu şu anlama gelir; bu alandan "günlük" maç sonuçlarını takip edersiniz.
Eğer ki siz de benim gibi takımınızı kısa aralıklarla kontrol ediyor, ve denetim altında tutmaktan hoşlanıyorsanız bu alanı sık sık ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

3
Bu kısım da takımınızın bir nev'i performansını gösteriyor. Üzerlerindeki sayılar ise attıkları golleri simgeliyor. IL için neredeyse hiçbir şey yapmanıza gerek yok derken bunu kastediyordum; özellikle golcülerinizin performansına bakarak yer ya da oyuncu değişikliği yapabilirsiniz.

4
Buraya tıklayarak tekrar normal Team sayfasına dönüş yapabilirsiniz.

5
Ve işte IL'nin en can alıcı noktası.
Bu kısımda en üstte hangi ligte olduğunuz yazıyor. Merak etmeyin, anlatının sonlarına doğru liglerin Japonca - Türkçe karşılıklarını ve ödüllerini bir liste halinde vereceğim.
Hemen altındaki 3 sayı ise sırasıyla Galibiyet, Mağlubiyet ve Beraberlik sayılarınızı gösteriyor.
Onun altındaki 2 kırmızı sayıyı ise hala tam olarak çözebilmiş değilim. Ama şu kadarını söyleyeyim, Negatif değerlerde olmadığı sürece sıkıntı yok, işler yolunda demektir. Elbette - (eksi) bir değerde olmanız illa ki lig atlayamayacağınız anlamına gelmiyor ama dediğim gibi Negatif değerlerden ne kadar uzak olursanız o kadar iyidir.

Ve devamında lig atlarsanız alacağınız ödüller yazıyor. Dediğim gibi lig ve ödülleri birazdan detaylı açıklayacağım.

En altta ise durum barı var. Burada 3 durum söz konusu:

- Kırmızı bar
Daha önce de söylediğim gibi IL'de kırmızı iyidir, bu bar kırmızı kaldığı müddetçe lig atlayacağınız, ödül alacağınız anlamına geliyor.
- Yeşil bar
Eğer haftayı yeşil bar ile bitirirseniz ödül alamazsınız ancak lig de düşmezsiniz. Yani bir sonraki hafta aynı ligi oynayacaksınız demek oluyor.
- Mavi bar
İşler çok kötü gitmektedir, ödül yok ve bir sonraki hafta bir alt lige düşeceksiniz demektir.

6
Buradan da IL'nin Kurallar kısmına giriş yapıyorsunuz. Ancak ben size tüm kuralları anlattığım için artık girmenize gerek yok. ^_^

Geriye kalan 2 ana alan daha var, buralardan bulunduğunuz ligi ve diğer alt-üst ligleri görebilirsiniz. Bir diğer alandan ise toplu maç sonuçlarına bakabilirsiniz.

Ligler ve Ödüller

En alttan başlayarak...

1] チュートリアル Tutorial / Giriş
- Zayıf Training Ball x10
- Stamina Drink x1

2] ビギナー C Beginner / Başlangıç
- Orta seviye Training Ball x10
- Stamina Drink x1

3] ビギナー B
- Güçlü Training Ball x10
- Stamina Drink x1

4] ビギナー A
- Training Ball x10 (Bu Antrenman Topu, "Güçlü Antrenman Topundan" daha iyi)
- Stamina Drink x2

5] アマチュア C Amateur / Amatör
- Silver Training Ball x10
- Stamina Drink x2

6] アマチュア B
- Gold Training Ball x10
- Stamina Drink x2

7] アマチュア A
- Gold Traning Ball x15
- Stamina Drink x3

8] セミプロ C Semi Professional / Yarı-profesyonel
- Platina Training Ball x10
- Stamina Drink x3

9] セミプロ B
- Platina Training Ball x15
- Stamina Drink x3

10] セミプロ A
- [G+] Evo Ball x1
- Stamina Drink x4

11] プロ C Professional / Profesyonel
- [G+] Evo Ball x3
- Stamina Drink x4

12] プロ B
- [G+] Evo Ball x5
- Stamina Drink x4

13] プロ A
- [G+] Evo Ball x10
- Stamina Drink x5

14] スター C Star / Yıldız
- [P+] Evo Ball x1
- Stamina Drink x5

15] スター B
- [P+] Evo Ball x3
- Stamina Drink x5

16] スター A
- [P+] Evo Ball x5
- Stamina Drink x10

17] スーパースター C Super Star / Süper Yıldız
- [D+] Evo Ball x1

18] スーパースター B
- All Plus Evo Ball x1

19] スーパースター A
- Black Ball x1

20] スーパースター S
- ???

Hikaru Matsuyama'in imzası
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |

[Resim: os7u5g.jpg]

12.08.2013, 19:38
Web Bul
真夜中の太陽の騎士
デストロイヤー

S.Moderatör

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı: 18
RE: Tsukurou Dream Team [Infinite League]
Eline sağlık, on numara bir anlatım olmuş. Gülümseme

Bugün ligim başladı 7 Galibiyet 2 Mağlubiyet var. 102'lik adamları yenmişim. 95 liklere yenilmişim Açık Ağızlı Gülümseme
(En son düzenleme: 12.08.2013, 19:50 真夜中の太陽の騎士.)
12.08.2013, 19:43
Bul
Kakashi Kun
フェイント タックル
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
2
Cvp: Tsukurou Dream Team [Infinite League]
vaaavv rahat duramıyosun değil mi abi bu sitede herkes uzun yazı yazmaktan zevk alıyor galiba (buna ben de dahilim)

eline sağlık abim çok güzel bir yazı olmuş

[Resim: 4siqef.png]

bu kimin kadrosu abi ya takıma bak hayvan gibi Açık Ağızlı Gülümseme hayalimde bile ulaşamam heralde ben

(12.08.2013, 19:38)Hikaru Matsuyama demiş ki: Onun altındaki 2 kırmızı sayıyı ise hala tam olarak çözebilmiş değilim. Ama şu kadarını söyleyeyim, Negatif değerlerde olmadığı sürece sıkıntı yok, işler yolunda demektir. Elbette - (eksi) bir değerde olmanız illa ki lig atlayamayacağınız anlamına gelmiyor ama dediğim gibi Negatif değerlerden ne kadar uzak olursanız o kadar iyidir.

abim yanlış bilmiyorsam üstteki kırmızı yazı puanımız (galibiyet=3, beraberlik=1, mağlubiyet=0 puan olması lazım) alttaki ise averajımız olması lazım

Kakashi Kun'in imzası
[Resim: r4qgu.png]
12.08.2013, 19:54
Bul
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Aslında hesaplayıp bakarak bu söylediğini doğrulayabiliriz.

Açıkçası ben hafta bitip de ödüllerimi alınca tekrardan maç sonuçlarına, attığım yediğim gollere bakmak hiç içimden gelmediği için bugüne kadar aklımda olsa da böyle bir şey yapmadım.

İstersen sen bir hafta boyunca bir takip et, dediğin gibiyse hepimiz öğrenmiş oluruz.

| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |

12.08.2013, 20:08
Web Bul
Rivaul
Tsubasa Oozora
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
12
Star A ligine geçtim.Durumum çok vahim ; 2 Galibiyet , 5 Mağlubiyet ve 2 Beraberlik.Yenildiğim takımlar bana 6 tane 5 tane geçirmişler.Roberto'da olmasa hiç gol atamam heralde.Acil kaleciye ihtiyacım var ama malum , hiç bana güzel kaleci çıkmıyor üzgün
12.08.2013, 20:21
Bul
ジャイロメ59
この かりは かならず かえす!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
170
Az kalsın sende böyle bir takım mı var abi dicektim sonradan aklıma geldi ödüllere baktığımız sayfada olan takım olduğu. Güzel

Harika bir anlatım, buna rep verilir işte.

ジャイロメ59'in imzası
[Resim: vp3Waz.gif]
12.08.2013, 20:34
Web Bul
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
İlahi Barış, o kadar maç yaptın benim takımla, hala kaç güçte olduğumu hatırlamıyorsan. ^_^
Bu takımı belki 2015'te yapabilirim, şu an imkansız.

12.08.2013, 20:45
Web Bul
ジャイロメ59
この かりは かならず かえす!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
170
Yok yani pek çok kişi gördüm sonsuz ligte takımı farklı etkinliklerde vs takımı farklı o yüzden. Güzel

ジャイロメ59'in imzası
[Resim: vp3Waz.gif]
12.08.2013, 20:54
Web Bul
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Ya 187'lik takımım olsa ne diye kamuoyundan gizleyeyim. ^_^

...

Ben de ilk defa ligten düşmek için takım bozdum. Maalesef şu an bulunduğum grupta her rakibe yenildim, yani, çıkmam imkansız hale geldi. O nedenle 1 hafta düşüp yine [P+] x5 ve Stamina x10 aldıktan sonra [D+] Evo Ball için takımımı da güçlendirdikten sonra bir kez daha zorlayacağım.

12.08.2013, 21:14
Web Bul
darklord80
Yeni Üye
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
35
ben yahooda süper star A ligine çıkmışım.evolution ball kazandım. çok zor olsa da black ball kazanmak için 2-3 hafta kadromu bozmıyacam.eğer 2 hafta sonra gene çok mağlubiyet alırsam kadromla oynayıp alt liglere düşerim.eğer 2-3 hafta içinde üst lige çıkarsam kadromu gene bozup alt liglere düşerim.en azından 10 adet stamina ile 5 adet p+ itemi veren lige düşerim.tabi ryuzakinin dediğine göre ligden düşüp sonra çıktığınızda ödül gelmiyormuş.yani bir ödülü 1 kez kazanıyormuşuz.
12.08.2013, 22:03
Bul
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Üstad, All Plus Ball'u kullandın mı?

12.08.2013, 22:48
Web Bul
MompresaN
]-[/\Y/\I_£+

Moderatör

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı: 52
Çok başarılı bir anlatım olmuş Süper Tebrikler ve teşekkürler Göz kırpma

MompresaN'in imzası
[Resim: XkGP3D.jpg]
12.08.2013, 22:57
Bul
Kakashi Kun
フェイント タックル
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
2
(12.08.2013, 20:08)Hikaru Matsuyama demiş ki: Aslında hesaplayıp bakarak bu söylediğini doğrulayabiliriz.

Açıkçası ben hafta bitip de ödüllerimi alınca tekrardan maç sonuçlarına, attığım yediğim gollere bakmak hiç içimden gelmediği için bugüne kadar aklımda olsa da böyle bir şey yapmadım.

İstersen sen bir hafta boyunca bir takip et, dediğin gibiyse hepimiz öğrenmiş oluruz.

ben onu aslında zaten hesap edip kontrol etmiştim yani sayılar tutuyo ama seni kıracağım bi daha bi kontrol ederim bu hafta inş. onun peşindeyim abi

Kakashi Kun'in imzası
[Resim: r4qgu.png]
13.08.2013, 02:56
Bul
darklord80
Yeni Üye
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
35
(12.08.2013, 22:48)Hikaru Matsuyama demiş ki: Üstad, All Plus Ball'u kullandın mı?
hayır şuan hiç bir itemi kullanmadım.şuan elimde 2 adet black ball,2 adet rüya+,1 tanede All Plus Ball var.9 oyuncu etkinliğinden kazandığım kartlardan sonra hangi oyuncular için kullanacağıma karar veririm artık.
14.08.2013, 20:25
Bul
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Kullanacağın zaman haberdar edersen sevinirim.

Gerçi az çok ne işe yaradığını tahmin edebiliyorum ama olsun...

14.08.2013, 20:43
Web Bul