Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Arthur Antines Coimbra

Bu konu; 22 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : captainmisugi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Resim: 151px-Coimbra.jpg]
Kanji: アルツール・アンチネス・コインブラ
Lakap: Super Striker
Ulus: Brezilya
Mevkii: Orta saha
Takım: CR Flamengo / Brezilya
Numara: 10 / 10-11
İlk görünüş: Captain Tsubasa 2: Super Striker (Famicom)

Coimbra orijinal bir Tecmo karakteridir ve sadece Tecmo oyunlarında görünür.
İlk kez Captain Tsubasa 2: Super Striker oyununda görünmüştür. Adını Zico'dan, yani Arthur Antunes Coimbra'dan almıştır.

Captain Tsubasa 2'de, Brezilya koçunun gizli silahıydı ve Roberto Hongo onu final maçına kadar sakladı. Yeteneği göz önüne alınınca, Roberto 10 numarayı Carlos Santana yerine ona vermiştir.

Captain Tsubasa 4'te, Carlos Santana ile birlikte CR Flamengo'da oynamaktadır ve yeteneği sayesinde bir Brezilya takımının Latin America Kupası'nda yer almasında Tsubasa, Stratto, Ishizaki ve bazı Brezilyalı oyuncular ile birlikte büyük pay sahibi olmuştur.

Captain Tsubasa 5'te bir oyuncu olarak yer alamamıştır çünkü ciddi bir biçimde sakatlanmıştır. Bu olaydan sonra Santana yıkılmıştır çünkü arkadaşını kaybetme korkusu onu sarmıştır. Ancak, Santana onu hastanedee ziyaret ettiği zaman, Coimbra bu olaydan hiç pişmanlık duymamıştır. Santana bundan sonra kendine gelmiştir ve Copa America'da zafere ulaşmıştır. Sonra, Dünya Kupası'ndaki Japonya - Brezilya maçının ardından, iyileşip Tsubasa ile mücadele edeceğini söylemiştir.

Teknikler

Dribbling Hızı: Özel bir teknik sayılmasa da, Coimbra top sürerken diğer oyunculardan 2 kat daha hızlı koşabilir, böylece rakip oyuncuların savunma yapmasını zorlaştırır. Bu teknik Polonyalı Macher'in hızı ve Juan Diaz'ın Sense of Genius* tekniğiyle aynıdır.
Mach Shoot: Coimbra'nın özel şutudur. Bu şut inanılmaz bir güce ve hıza sahiptir. Şutu çektiğinde top kaybolur, sonra kalecinin önünde aniden ortaya çıkar.
Röveşata
Lethal Twin Shoot** ( Santana ile birlikte )

* Dahinin Duyusu
** Ölümcül İkiz Şut

Kaynak:
Tıkla !
Çeviri bana aittir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
CT-2 oynadığım yıllarda bu oyuncuyu kontol edebilmeyi çok istiyordum.Hack oyunları sayesinde bu açlığı bastırdım.Ey gidi günler kim bu adam deyip final maçında görünce hayran kalmıştım.

Teşekkür ederim.
[Resim: Soga_Yuji.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
(10-09-2013, Saat: 22:19)Soga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CT-2 oynadığım yıllarda bu oyuncuyu kontol edebilmeyi çok istiyordum.Hack oyunları sayesinde bu açlığı bastırdım.Ey gidi günler kim bu adam deyip final maçında görünce hayran kalmıştım.

Teşekkür ederim.

Rica ederim ;)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Lakabı Super Striker mı ondan emin değilim. Benim bildiğim Super Striker iki tane var. Biri Jairo, diğeri Tsubasa. Cyclone şutunu çekebilenlere deniyor. Ama tüm oyunları oynamadım daha.

Biraz wikipedia'ya baktım da, Pele onun için kendisinden sonra gelmiş geçmiş en büyük futbolcu olduğunu söylemiş. Kimileri de ona "White Pele" demiş. Neyse, Zico'nun oynadığı dünya kupası oyunlarında kupayı kazanamamışlar ama gerçekten çok iyi bir oyuncuymuş.

Esas ilginç olan nokta bence, Zico'nun Japonya'yla olan bağı ve bunun animeyle olan benzerliği. Zico profesyonel kariyerinin sonuna yakın, Japonya'da bir futbol takımına kupayı kazanmalarına yardım etmiş. Takımın hiç umudu yokmuş. Ama kupayı Zico sayesinde kazanmışlar. Zico daha sonra Japonya milli takımını da çalıştırmış. Zico'nun disiplini ve azmi Japon değerleriyle çok iyi uyuşmuş. Orada çok sevilmiş. Japonya'da lakabı "futbol tanrısı" (sakka no kamisama - god of soccer) olmuş. Animenin senaristleri Zico'nun gerçek hayatından esinlenmiş olabilirler diye düşündüm.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
" Super Striker " Coimbra'nın lakabıdır, Tsubasa'nın değilGüzel Tsubasa'nın bazı lakapları :
  • Futbol Cennetinden Gönderilen Çocuk
  • Futbol Dehası
  • Futbolun Kralı
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
CT2'de Roberto Hongo Super Striker Jairo'dan bahsediyor. Tsubasa'ya bir dahaki Super Striker sen olabilirsin ama çalışman lazım gibi şeyler söylüyor. Jairo'nun Super Striker olmasının sebebi de Cyclone şutu çekebilmesi. Sonra Tsubasa Arjantin maçına kadar çalışıp Cyclone'u öğreniyor. Kimse ona sen Super Striker'sın falan demiyor ama sonuçta Super Striker oldu bence.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi