Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri]

Bu konu; 326 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hikaru Matsuyama
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yalnız %100 bitti mi cidden ? Yani oyun öncesi devre arası menü, Spiker diyalogları, Oyun için özel hareketlerdeki yazılar vs. hepsi çevirildi mi ? Öyleyse ben başlarım Türkçe Roma.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Özel hareketlerin çevirileri çok basit ve zaten bunu hemen hemen hepiniz de biliyorsunuz.
Spiker monologları (diyalog değil, diyalog karşılıklı olur) da çok basit. Sizlerin başladığını göreyim ben zaten bunları ilave ederim.
İstedim ki siz çevirileri oyuna aktarırken başlık filan açarsanız o başlıkta benim de söyleyebileceğim bir-iki şey olsun o nedenle bu gibi geriye kalan ufak şeyleri bilerek şu an için çevirmedim. ^_^

Aceleci davranmayın, işin bu kısmından anlayan sizlersiniz, ne yapılması gerekiyorsa hem özveri hem de detaycı davranarak güzel bir şekilde çalışın. (Acele işe şeytan karışır malum)
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
(14-07-2017, Saat: 06:09)Hikaru Matsuyama Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özel hareketlerin çevirileri çok basit ve zaten bunu hemen hemen hepiniz de biliyorsunuz.
Spiker monologları (diyalog değil, diyalog karşılıklı olur) da çok basit. Sizlerin başladığını göreyim ben zaten bunları ilave ederim.
İstedim ki siz çevirileri oyuna aktarırken başlık filan açarsanız o başlıkta benim de söyleyebileceğim bir-iki şey olsun o nedenle bu gibi geriye kalan ufak şeyleri bilerek şu an için çevirmedim. ^_^

Aceleci davranmayın, işin bu kısmından anlayan sizlersiniz, ne yapılması gerekiyorsa hem özveri hem de detaycı davranarak güzel bir şekilde çalışın. (Acele işe şeytan karışır malum)

Monolog Gülümseme İşte bu yüzden seviyorum seni abi Açık Ağızlı Gülümseme Konuşurken insanlara birşeyler katabiliyorsun. Teşekkürler tekrar bilgi için.

Konuya gelirsek ben ufaktan başlayayım o zaman sonraki aşamalar için ilerde projeye yön veririz. Gerçi istanbuldayım şuan asıl pc tekirdağda oraya dönmem 1 haftayı bulur heralde.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Güzel olur.
Başlandığını görürsem ben de kısa süre içerisinde tüm teknikleri ve bu tekniklerin gerçekleştirilmesi esnasında karakterlerin söz ve nidalarını da çevirip sizlere ulaştırırım.
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Haklısın bunu yanıldığı zamanlarda yapıyordu. Çok uzun ara verince bazı şeyleri unutuyor insan. Güzel

Tüm çeviriler için teşekkürler. Çok önemli bir bilgiyi daha bizlere sunmuş oldun.

Drive Tiger ve Slider Cannon sırasındaki konuşmaların bu şekilde olduğunu hiç bilmiyordum. Kararsız Diaz ve Schneider' in sözlerini de doğru bir şekilde öğrenmek iyi oldu gerçekten.

Bu arada maç içinde şut ve benzeri sahneler sırasındaki o sözlerinde çevirisini yaparsan iyi olur bence. Zira şuan İngilizce ve Türkçe romlarda bazı metinler hiç yok. Yanlış çeviri veya kodlamadan dolayı bazıları hiç çıkmıyor veya çeviri yapılmadığı için orada Japoncasının karşılığı olarak tuhaf harf dizilimleri ile bulunan bazı yazılar mevcut. Bu altta verdiğim konudaki dökümanı indirirsen orada problemli olanları koyu bir şekilde belirttim. Mesela Misugi nin kalbinin sıkıştığı ve mavi renge büründüğü sahnedeki sözleri çevrilmemiş. Bunun gibi birkaç sahnede daha böyle çeviri yapılmayan veya kodlamadaki hatadan dolayı görünmeyen sözler var.

Özel Hareketler Sırasındaki Diyaloglar

Bunları da çevirmek istersen ben sana ara sahnelerdeki gibi hızlı bir şekilde Tsubasa nın drive şutu yerine tek bir kod girerek ve state saveden açarak hızlı bir şekilde tüm sahne sözlerini deneyeceğin bilgileri de sana veririm.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Aslında biriniz bana bu özel hareketler esnasındaki screenshotları alıp 720 (W) x 480 (H) olarak gönderebilse benim için çok büyük zaman tasarrufu olur, ben en çok zaten bunları alıp sıralamak ve dosyalamak noktasında zaman kaybediyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa [NES] Bilgi Ekranı çevirileri Hikaru Matsuyama 41 5,429 10-12-2023, Saat: 09:59
Son Yorum: Kikipirmansah
Captain Tsubasa 2 Super Striker Karl Heinz Schneider 3 238 27-11-2021, Saat: 10:24
Son Yorum: ScoUnk
Captain Tsubasa 2 Super Striker - Oyun Müzikleri Karl Heinz Schneider 0 109 24-11-2021, Saat: 14:06
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Captain Tsubasa 2 Super Striker Tüm Özel Oyuncular ve Özel Hareketleri Karl Heinz Schneider 10 2,426 15-11-2021, Saat: 21:10
Captain Tsubasa 2 Super Striker [Rekor] Hikaru Matsuyama 3 279 20-09-2021, Saat: 17:51

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi