Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun
>>>

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri]
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Cvp: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri]
Güzel olur.
Başlandığını görürsem ben de kısa süre içerisinde tüm teknikleri ve bu tekniklerin gerçekleştirilmesi esnasında karakterlerin söz ve nidalarını da çevirip sizlere ulaştırırım.

Hikaru Matsuyama'in imzası
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |

[Resim: os7u5g.jpg]

15.07.2017, 02:20
Web Bul Alıntı
Hiena
Emekli Yönetici

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı: 53
RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri]
Haklısın bunu yanıldığı zamanlarda yapıyordu. Çok uzun ara verince bazı şeyleri unutuyor insan. Güzel

Tüm çeviriler için teşekkürler. Çok önemli bir bilgiyi daha bizlere sunmuş oldun.

Drive Tiger ve Slider Cannon sırasındaki konuşmaların bu şekilde olduğunu hiç bilmiyordum. Kararsız Diaz ve Schneider' in sözlerini de doğru bir şekilde öğrenmek iyi oldu gerçekten.

Bu arada maç içinde şut ve benzeri sahneler sırasındaki o sözlerinde çevirisini yaparsan iyi olur bence. Zira şuan İngilizce ve Türkçe romlarda bazı metinler hiç yok. Yanlış çeviri veya kodlamadan dolayı bazıları hiç çıkmıyor veya çeviri yapılmadığı için orada Japoncasının karşılığı olarak tuhaf harf dizilimleri ile bulunan bazı yazılar mevcut. Bu altta verdiğim konudaki dökümanı indirirsen orada problemli olanları koyu bir şekilde belirttim. Mesela Misugi nin kalbinin sıkıştığı ve mavi renge büründüğü sahnedeki sözleri çevrilmemiş. Bunun gibi birkaç sahnede daha böyle çeviri yapılmayan veya kodlamadaki hatadan dolayı görünmeyen sözler var.

Özel Hareketler Sırasındaki Diyaloglar

Bunları da çevirmek istersen ben sana ara sahnelerdeki gibi hızlı bir şekilde Tsubasa nın drive şutu yerine tek bir kod girerek ve state saveden açarak hızlı bir şekilde tüm sahne sözlerini deneyeceğin bilgileri de sana veririm.
17.07.2017, 07:24
Bul Alıntı
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Aslında biriniz bana bu özel hareketler esnasındaki screenshotları alıp 720 (W) x 480 (H) olarak gönderebilse benim için çok büyük zaman tasarrufu olur, ben en çok zaten bunları alıp sıralamak ve dosyalamak noktasında zaman kaybediyorum.

| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |

18.07.2017, 14:20
Web Bul Alıntı
Hiena
Emekli Yönetici

forum avatarı

Konu Sayısı:
Ben uygun zamanda bunları halledip sana gönderirim.
19.07.2017, 06:01
Bul Alıntı
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Bekliyorum Hiena-san. Güzel

14.08.2017, 02:56
Web Bul Alıntı
Hiena
Emekli Yönetici

forum avatarı

Konu Sayısı:
2 hafta kadar önce başladım ve bir iki tanesini aldım ama sonra yoğunluktan vakit bulamadım bir türlü. Cuma günkü izin günümde halletmeye çalışacağım. Gecikme için kusura bakma. Güzel Sabah 9 akşam 9, 10 lara kadar çalışıyorum maalesef. Özel sektörün gözü çıksın Kızgın - Sinirli
14.08.2017, 05:09
Bul Alıntı
byzon
Yeni Üye
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
0
'Eğer Japonya finale kadar gelebilirse Öğretmen ile Öğrenci karşı karşıya gelecek demektir.'

Şurada çok sağlam bir felsefe var.
Boynuz kulak denklemi gibi...

Emeklerinize sağlık çok merak ettiğim sinematik ara sahneler Türkçeleştirilmiş.
15.08.2017, 22:18
Bul Alıntı
Hikaru Matsuyama
ここだ!ここで決めるんだ!
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
150
Rica ederim.

Zaten Super Striker'ın inanılmaz güzel bir senaryosu var. Favori CT oyunum Super Striker, ancak şimdi sadece oynanış, akıcılık, şutlar, karakterler vs değil çevirilerin ardından senaryosu ile de beni bunca sene sonra tekrar mest etmiş, büyülemiş durumda.

Sadece "sorun bende mi, CT2'yi fazla mı seviyor, abartıyorum" diye düşünerek son zamanlarda CT1, CT3 ve CT4'ü oynadım, CT5'i de oynayacağım ancak yok arkadaş CT2 birbaşka, benim için hem geçmişten gelen inanılmaz anıları var, hem de oyunu açıp oynadığımda oyun akıyor, kendini oynatıyor.

Birçok CT oyununu CT bilgim paslanmasın diye açıp oynarım ancak CT2'yi zevkine aklıma estikçe oynarım. CT2 ve diğerleri arasındaki fark benim için bu kadar net.

16.08.2017, 00:30
Web Bul Alıntı
byzon
Yeni Üye
*

Üye Grubu

forum avatarı

Konu Sayısı:
Rep Puanı:
0
Aynı sorun bende de var Matsuyama.
Play Station' un sunduğu Tsubasa oyunları bile CT 2 kadar zevk vermiyor.

Baktığında 8 bitlik atari oyunu ama içeriğe baktığında ya da oyunun grafiklerine baktığında PS 'deki Tsubasa bile , bu kadar küçük boyutlu CT 2 kadar güzel gelmiyor.

Sanıyorum olay şu boyut küçük işlev büyük. Zamanının bu oyunun yazılım ve tasarımcıları az yerle (megabayt ile ) çok iş yapmışlar.

Bu arada senin bu güncellemelerinden sonra CT 2 Türk versiyonu Rom' u gelirse çok iyi olur.
16.08.2017, 01:44
Bul Alıntı
Hiena
Emekli Yönetici

forum avatarı

Konu Sayısı:
Cvp: RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri]
(16.08.2017, 01:44)byzon demiş ki: Bu arada senin bu güncellemelerinden sonra CT 2 Türk versiyonu Rom' u gelirse çok iyi olur.

Fırsat bulduğumuz uygun bir zamanda bunu halledeceğiz İnşAllah.
16.08.2017, 05:24
Bul Alıntı