Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Oyunlarda "WASD" Dayatması

Bu konu; 10 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Rijitsu
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yön tuşları ile oynanacak oyun var, W A S D ile oynanacak oyun var. Sen gidip W A S D ile daha rahat oynanabilecek oyunları yön tuşlarına çevirmelerini istersen olmaz. Çevriliyor, zaten bunun için ayarları var her oyunun. Sunduğun seçeneklere gelirsek 1.si için neredeyse mümkün olmayan bir durum, 2.si için üçüncü parti programlar ne derece güvenilir tartışılır. En makul seçenek herkes için 3. olan bana göre. Eğer o oyun oynanmak isteniyorsa zaten ayarlara bakılmalı, kendisine göre ayarlamalı.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
(11-07-2017, Saat: 20:55)Tsubasaasd Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama benim çözüm bulamadığım şöyle bir durum var. Bu durum için sanırım çözüm bulmak imkansız gibi
(11-07-2017, Saat: 14:11)Rijitsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1: Oyunu yapan firmalar benim gibi insanlara göre ayarlar yapılmalıdır. (Lütfen artık WASD dayatmasından vazgeçin…)
2: 3. parti uygulamalarak yükleyerek (keza ne kadar başarılıdır) WASD tuşlarını yön tuşuna basmış gibi kandırma.
3: Ayarları zorda olsa bulmak zorundayım.

1. İşte bunun için ne tür bir ayar yapabilirler ki? Şahsen benim aklıma hiç bir ayar gelmedi.
2. Tuşa basmış gibi kandırmak mantıklı olabilir ama hangi yöne gideceği konusunda nasıl bir durum olacak?
3. Aslında çoğu oyunun kontrol ayarlarını bulmak pek zor değil. Tabi bazı oyunlar kontrolleri değiştirtmiyor orası başka.

Benim aklıma şöyle bir şey geldi bahsettiğin gibi 3. parti uygulamalarla bir ayar yapılabilir ya da oyunun kendisi bu halde olabilir, Karakter kendi kendine yürür fare ile baktığımız yöne göre gittiği yön de değişebilir. Ama onun ne kadar faydası olur bilmiyorum.

1: Meselâ araba oyunu için;
[Resim: zBJdDY.png]
2: O şeylerde var ama birde ne kadar güvenilir o kısımda can alıcı nokta.
3: Evet, olanlarınkini full baştan ayarları yapmaya çalışıyorum... Tabii eğer oyundan sıkılmazsam.

(11-07-2017, Saat: 20:55)Linda92 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yön tuşları ile oynanacak oyun var, W A S D ile oynanacak oyun var. Sen gidip W A S D ile daha rahat oynanabilecek oyunları yön tuşlarına çevirmelerini istersen olmaz. Çevriliyor, zaten bunun için ayarları var her oyunun. Sunduğun seçeneklere gelirsek 1.si için neredeyse mümkün olmayan bir durum, 2.si için üçüncü parti programlar ne derece güvenilir tartışılır. En makul seçenek herkes için 3. olan bana göre. Eğer o oyun oynanmak isteniyorsa zaten ayarlara bakılmalı, kendisine göre ayarlamalı.

3. olan şeyin cevabını üstteki mesajda verdim.
2. 3. partilere bende güvenmiyorum.
1. Abartmayın, mümkün. Ben de oyun geliştiriyorum, bir ayar paneli yazmak zor olamaz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Bu resimdeki şekilde her oyunda ayar yapılabiliyor, zaten bir oyunu oynamak istiyorsan sıkılmadan, oyundan soğumadan ayarlarını kendine göre yavaşça ayarlarsın ve ayarladıktan sonra büyük bir keyifle oynarsın. Eğer o oyundan soğuyorsan veya sıkılıyorsan ayarlarını yaparken zaten oynamak istemiyorsun demektir.

Kendimden örnek vereyim sana, ben Aion oyuncusuyum, 100 level Cleric. Oyuna klavye ayarlarını istediğimiz gibi değiştirme geldiğinde 6 gün boyunca kendime uygun ayarları bulmaya çalıştım hiç bıkmadan usanmadan, sonucunda oyunu çok daha keyifli şekilde oynamaya başladım eskiye nazaran.

Demem o ki, eğer bir oyunu gerçekten oynamak istiyorsan zaten ayarlarını yaparken sıkılmaz, üstüne daha da çok heyecanlanırsın dilediğin gibi oynamaya başlayabileceğin için.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
(11-07-2017, Saat: 21:26)Linda92 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu resimdeki şekilde her oyunda ayar yapılabiliyor, zaten bir oyunu oynamak istiyorsan sıkılmadan, oyundan soğumadan ayarlarını kendine göre yavaşça ayarlarsın ve ayarladıktan sonra büyük bir keyifle oynarsın. Eğer o oyundan soğuyorsan veya sıkılıyorsan ayarlarını yaparken zaten oynamak istemiyorsun demektir.

Kendimden örnek vereyim sana, ben Aion oyuncusuyum, 100 level Cleric. Oyuna klavye ayarlarını istediğimiz gibi değiştirme geldiğinde 6 gün boyunca kendime uygun ayarları bulmaya çalıştım hiç bıkmadan usanmadan, sonucunda oyunu çok daha keyifli şekilde oynamaya başladım eskiye nazaran.

Demem o ki, eğer bir oyunu gerçekten oynamak istiyorsan zaten ayarlarını yaparken sıkılmaz, üstüne daha da çok heyecanlanırsın dilediğin gibi oynamaya başlayabileceğin için.

Maalesef o kadar çok sabırlı değilim...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Konudaki içerik güncellendi.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi