Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Captain Tsubasa 2- Süper Striker En iyi golünüz ?

Bu konu; 36 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Konohamaru Sarutobi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa 2 ile ilgili anılarım çok şöyle anlatmaya başlıyım,
Yıl 22 nisan 1992 okul yarım gün 2 sınıftayım 7 yaşındayım Tsubasa animesini Trt1 den izlediğim için çok seviyorum .Atari kasetlerine bakıyorum Boy soccer Team 2 üzerinde Tsubasa ve Misakinin resmi var aman ALLAH'IM diyip cebimdeki son meteliğe kadar ne varsa döküyorum para denkleşmiyor Gülümseme Allah'tan esnaf abi anlayışlı o gün kasedi indirimli bir şekilde bana veriyor .Kaptığım gibi eve gidiyorum , oyunu açıyorum demoyu izledikten sonra oyuna giriyorum .Uzun uzun Japonca yazılar geçmek bilmiyor derken maça başlıyorum oyunun yazı kodlarıyla oynandığını keşfim yaklaşık 45 dakika sürüyor sonra anne azarı yemek yemeden oyun yok Gülümseme Yemek yedikten sonra oyuna başlıyorum acemi şansıyla bir çırıpıda flamengoyu yenip rio kupasını kazanıyorum tam o anda adaptörüm patlıyor Gülümseme Ve her taraf kıvılcım ama aklımda kalmış işte ne yapıp bu oyunun sonunu görmeliyim diye kendimi şartlandırıyorum ama oyunu bu şekilden en baştan oynayıp bitirmeninde imkansız olduğunun farkındayım . 23 Nisan günü arkadaşlarımı oyun oynamak için eve çağırdığımda menüden 2 kısma yanlışlık giriyoruz oda ne 18 tane harf var ? Düşünüyoruz bu ne olabilir diye ondan sonra oyunun countine kısmı aklımıza geliyor ve şifre ile kaldığımız yerden devam etme olayını keşfediyoruz.Bu keşiften sonra takımları birer birer geçmeye başlıyoruz bizi zorlayan takımlar TOHO VE JAPAN milli takımı oluyor .Hiç unutmam Japon milli takımını tam 6 ay da geçmiştik o maçta 4-2 mağlup ken Gillin 2 golüyle maçı önce uzatmalara götürüp sonra penaltılarda geçmiştik.O ne sevinçti üstü üste atlıyoruz sanki şampiyonlar ligini kazanmış takımın futbolcuları gibi Gülümseme Gill 100 enerjiyle 2 kere wakaşimazuyu çalımlıyarak gol atmıştı o anı ömrüm boyunca unutamam.Daha sonra Milli takımla ilerliyoruz karşımıza polonya çıkıyor kalecimizi şutla boşa çıkarıyor bu anda kafamızda yeni bir etkili taktik fikri doğuyor ve oldukça işe yarıyor .Bu taktikle Brezilyaya kadar geldik 4 ay'da Brezilyayıda geçip oyunu bitirmiştik.Brezilya maçından unutamadığım bir anım maç 4-4 korner atıcağız hyuga 500 küsür tsubasa 0 wakabayaşide 500 lerde enerji olarak normal süre tükenmiş maç her an bitebilir, kojiro ile maçı nasıl olsa kaybettik diyerek kornerden neo tiger çektim aman ALLAHIM gertrize ve brezilya defansı mefta top ağları deliyor 5-4 öndeyiz . Ondan sonra maçın bitmesi için dua etmeye başlıyoruz santra yapılıyor top coimbrada hyuga ile birlikte 3 nefer onu karşılıyor hyuga 170 süper kayma yapamıyor misaki ve tsubasa ile faul olmasını istiyorum kojiroyu boş yaptım coimbira onları geçti sonra tekrar hyuga ile durdurdum bu sefer 180 tiger tackle yaptım bir yazı çıktı coimbira uçtu top bizde ama hyuga 0 bir adım at dur git taktiğini ozaman bilmiyoruz brezilya orta sahası carlosla birlikte durdurdular artık faul kazanırım diye son umut verkaç ile otomatik çalım atmaya kalkerken faul alıp maçı bitirtme düşüncesi ama nafile top brezilyada ama bütün ahali hakeme sövüyor maçı bitir ulan diye ! Gülümseme Top bu sefer Carlosa geçiyor carlos genzo ile karşı karşıya kalpten gidecez Gülümseme Şut çıkarıyor genzo boşa çıkıyor top direkten dönüyor top havada süzülüyor kalbimiz durdu o anda biri kafayla tamamlasa kahrolurduk ama korkulan olmaz kale boştur top havadan zagaloya gelir onu karşılayan matsuyama havada faul yapar penaltı. bu arada hakeme sövmeye devam ediyoruz penaltıda açıkcası hiç umudum yok yanımdaki arkadaş sağa atla diye bağırıp çağırıyor ben inadına sola atlıyorum coimbiranın penaltısı genzoyu geçiyor direkten dönüyor dütttttttttt üdttttttttttttttttttttttttttt maç bitiyor finali kazanmanın çocuklugunda verdiği heycanla başlıyoruz kutlamalara sevinç çığlıklarına oyun sonu pür dikkat izleniyor hiç bir şey atlanmamaya çalışılıyor ve oyunun staff bölümünde duygusal anlar yaşanmaya başlanıyor dile kolay 2 sene bu oyun bizi idare etmişti açıkcası nasıl hissedeceiğimizi bilmiyorduk taki staff roll'deki son Tecmo yazısı ve tavşan resmi çıkana kadar o anda göz yaşlarını tutamayan arkadaşlarım oldu açıkcası bende ağlamaklı oldum . İyi ki yaşamışız !
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Captain Tsubasa 2- Süper Striker En iyi golünüz ? - Yazar: emrahpala - 01-10-2013, Saat: 11:25
RE: Captain Tsubasa 2- Süper Striker En iyi golünüz ? - Yazar: Owari da - 28-01-2015, Saat: 14:04

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Hyuga-Ronaldo mu yoksa Tsubasa-Messi mi? RONALDO-GOAT-7 1 30 Dün, Saat: 11:59
Son Yorum: Tisbir
En Sevdiğim Captaın Tsubasa Oyunlarım mekani99 6 305 06-12-2023, Saat: 09:15
Son Yorum: Davut acar
Captain Tsubasa Ace Showdown Tisbir 13 944 01-11-2023, Saat: 18:59
Captaın Tsubasa 2 Nes Keşke Bu Özellikler Olsaydı ozan55 1 90 16-04-2023, Saat: 13:09
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Captain Tsubasa Zero Miracle Neden Kapandı? genzouke 2 214 10-04-2023, Saat: 22:15

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi