Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Captain Tsubasa 2 - Final Evolution - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hack Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Hack Çalışmalarınız (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-calismalariniz.html)
+--- Konu Başlığı: Captain Tsubasa 2 - Final Evolution (/konu-captain-tsubasa-2-final-evolution.html)

RE: Final Evolution - Hiena - 21-03-2017

Evet birçok konuyu güncelledim. O dönemlerde bilmediğim oyuncu davranış kodlarını ve kornerde pas atılacak oyuncuları da ayarladım. Yarına biter inşallah.

RE: Final Evolution - Jun Misugi - 21-03-2017

İlk 2-3 maçta değişiklik var mı? Videoları çektiğim için soruyorum.

RE: Final Evolution - Cruyyford - 21-03-2017

Selam,

Bu oyun aslında benim çocukluk hayalimdi. Orijinal mangasına uygun olarak ilerleyen bir Tsubasa oyunu her zaman hayalimdi. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Burhan diye bi arkadaşimiz vardı Tolgayla, sürekli MSN'de oturup kod araştırırdık. Gülümseme Proje'nin editlemesini tamamen Tolga yaptı. Hatta ilk çevirisini benim yaptığım CT 2 Türkçe oyununun üzerine yapıldı bu hack. Aslında Ingilizcesini de yapmak istemiştim.

O zamanlar FE 2 ve Türkçesi için yaptığım amatör sitemi buldum Gülümseme Bakmak isteyenler için link:
http://captaintsubasa.awardspace.com/

Tolga'nın editlediği, benim ise fikir ve isim babası olduğum ve oyuncu & takım editlemeleri gibi bazı konularda destekte bulunduğum bu hack halen daha aktif bir şekilde oynanıyor.

Bu yapılan hack CT tarihinde yapışmış, baştan sonra ilk hacktir. (Türkçe çevirisini saymazsak)

Kıymetini bilelim Gülümseme

Cvp: Final Evolution - Hikaru Matsuyama - 22-03-2017

Sayfanın sol alt köşesinde yer alan 4 CT sitesinin dördünün de kapanmış olduğunu görmek ise üzüntü verici. T_T

CT-Turk... yok...

TsubasaTr.Org ... maal'esef yok...

Tsubasafan.net ... yok

Yazık. O eski geniş CT kültürü maalesef artık kaybolmuş durumda. Çeşitlilik, zenginlik her şey yitip gitti.

RE: Final Evolution - Hiena - 22-03-2017

2008 yılında bu işe ilk başladığımız dönemlerde yaptığımız bu çalışmada o dönem bilmediğim birçok konuyu bir-iki gündür oyuna aktararak yeniden güncelledim.

Öncelikle her takımdaki 00 kodlu sıradan oyuncuların tiplerini değiştirdim.

Sonra gol sonrası bizim ve rakibin sevinme sahnelerini değiştirdim. Yakın görünümü olan oyuncuların yakın görünüm sevinme sahnesi çıkarken, bazılarında ise koşma, kayma gibi şeyler ekledim.

Sonra o dönem yakın görünümünü Shingo Aoi için kullandığım Nitta' yı hem bu yüzden hem de kadrodaki o kadar yıldızdan dolayı yer bulamaz düşüncesi ile oyunda kullanmamıştım. Şimdi olanaklarla beraber yakın görünümü verip milli takıma aldım. Değerlerini de birkaç derece arttırdım.

Yine o dönem bilmediğim oyuncu davranış kodlarını ayarladım. O dönem bunu bilmediğim için editlediğim o oyuncu düşündüğüm gibi oynamayabiliyordu, bunları da uygun bir şekilde düzenledim.

Yine o dönem bilmediğim rakip oyuncuların korner taktiğini de düzenledim. Mesela 30. takımda orjinalde 4 numaraya pas atılıyordu. Benim bu oyunda ise 4 numarada sıradan bir oyuncu vardı. İşte bunları da özel oyuncular şut çekecek veya onlara pas atılacak şekilde ayarladım.

Bazı şutları değiştirdim. Aslında hepsini ayarlayabilirdim ama bu çok uzun sürerdi. Şimdi Shin [Super Striker] oyunumu bitirmem lazım. O bittikten sonra belki ilerde Final Evolution da şut ve son dönemde bulduğumuz daha birçok özelliği daha ekleyebilirim.

Yıllardır bu oyunu tekrar tekrar oynayanlar ve ilk defa oynayacaklar için yeni güncellemelerle beraber gerekli düzenlemeleri yaptım ve linki yeniledim.

@Wild Striker

İlk maçlarda pek bir değişiklik yok. Gol sonrası sevinme sahnelerini değiştirdim ama yakın görünümü olmayan oyuncularda bir değişiklik yok. Yakın görünümü olan ilk rakip oyuncu 5. Valensiya daki Carlos. İlk 2 maç için tek değişiklik, her maçtaki sıradan oyuncu tiplerinin değişmesi. Eğer senin için bunları yeniden çekmek sıkıntı olacaksa hiç uğraşma ilk 2 maç için çektiğin videoları yayınla bence. Bu 2 maçtaki oyuncu tipleri önemli değil. Bundan sonraki ilk maçta bu noktadan itibaren güncelleme yapıldığını belirtirsin.

@Cruyyford

Evet, 2008 in ilk dönemlerinde Burhan ile beraber bu işlere başladık. Hatta oda yeni yeni başlamış ve birkaç konuya kodlar bulmuştu. Çorap renkleri, takım kadroları, oyuncu isimleri gibi bazı konuları ondan öğrendim. Sağolsun sorularıma içtenlik ve samimiyetle cevap verdi ve sonra bende bir şeyler buldum ve bunları karşılıklı birbirimizle paylaştık ve sonra ilk olarak Toho Soccer oyununa başladık. Gülümseme

Sen, bu projenin senaryosunu benimle paylaştığın zaman daha okurken ortaya güzel ve farklı şeylerin çıkacağını düşünmüştüm. Nispeten de o dönem için öyle oldu. Şimdi ise hack konusunda öyle bir noktaya geldik ki bu oyun artık bana baya eksik geliyor. Bu yüzden yukarıda bahsettiğim bazı hususlar ile ilgili güncellemeler yaptım. Oyunu baştan yaratabilirdim ama şuan elimde ilk seri ve shin serisini konu alan animeye sadık olarak yaptığım bir çalışma var, o bittikten sonra belki bu oyunda da çok daha özel düzenlemeler yapabilirim.

Katkılarından dolayı sana tekrar teşekkür ederim. Gülümseme

RE: Final Evolution - Sinan1984 - 22-03-2017

Emeğine sağlık
Bir kez daha indirip zevkle oynuyorum
Güncellemeleri yapmak çok iyibirşey
Bir oyun bitmiş olsa dahi yeni kodlar bulundukça eklenip kusursuzlaştırılmalı
NOT:Bence kaleci kurtarışlarını da editlesen iyi olur.Alçaktan elle tutma artık sıkıcı geliyor Gülümseme