Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Hack İşlerine Nasıl Başladım?

Bu konu; 7 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : ジャイロメ59
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sene 2007, Captain Tsubasa 2'nin Japoncasını oynuyorum emülatör ile ki bulalı da çok olmamıştı, bu siteyle tanışmadan yaklaşık 2-3 ay öncesinde bulmuştum onu bilgisayarda oynamayı da.

Aylar sonra bir gün aklıma takıldı acaba bu oyunun Türkçesi var mıdır diye, araştırdım biraz ve beni bu siteye yönlendirdi.

Girdim, kaydımı yaptım ve ilk nickim JunSang idi 2008 yılında JairoM59 olmuştu bu sitede, belki hatırlayanlar çıkar gerçi hoş 2010 yılına kadarki tek mesajım nick değiştirmek istiyorumdu. Dil Çıkarma

Her neyse bir gün forumda göz gezdirirken hile kodlarına denk geldim, şu şu kodu yazarsanız takımınıza şu şu oyuncu gelir diye.

Allaaaah, ben bir sevindim ama onu görünce. Dedim kendi kendime "En sonunda Schneider ve o son maçtaki kırmızı saçlı çocuğu(Coimbra xD) takımımda oynatabilicem" Yupi

Ben tabi işin biraz cıvığını çıkardım en başta ve 11/11 doldurdum kadroyu Allstar oldu resmen, forma renkleri herkesin kendi forma rengi ama komediydi. xD

Her neyse, ben bir kaç ay kadar bu hile kodları ile oynadım oyunu ve büyük bir keyifle Schneider'ımla beraber Fire Shot çeke çeke bitirdim oyunu. Daha sonra gözüm hex editör bölümüne takıldı, takım kadrolarınızı değiştirme ilk başta dikkatimi çeken konu oldu. Tabi biliyorum artık hile kodlarıyla alınan oyuncular kapatıldıktan sonra gidiyor, açıkçası ilk başta hiç takmadım kafaya nasıl olsa yine gider diye. Aradan 3-4 ay geçti ve ben hala hile kodlarıyla oynuyorum oyunu, dedim kendi kendime "Ulan şu hex midir nedir onu bir deneyeyim bakayım ne olacak?"

İndirdim hex editörü, açtım romu hex üzerinde, orada yazıyor 4A57 ofsetindeki 02 03 04 05 06 07 08 09 0A 01 0B kodları bizim Sao Paulo oyuncularımız, 01 kodu Tsubasa, 02 Lennart, 03 Marini .... 0B Platton. Abi ofset ne? Ben kurcaladım hex editörü, ofsetin o'su yok orada. Nasıl olduysa sol taraftaki sayıların ofset olduklarını anladım ve ben başladım fareyle aşağı çekmeye, o zaman CTRL + G nerde, ben 3FD20 ofsetine bile ilk başlarda fare ile inmiş insanım. xD xD

4A57 ofsetine geldim, tabi emülatörde oyun açık bir yandan kadro bölümündeyim bakıyorum değişecek mi diye. Konuda yazdığı gibi kaleciyi Hernandez yaptım, Tsubasa yerine Schneider'ı aldım ve kaydettim emülatördeki açık oyuna baktım, yok değişmedi. Ben mi bir hata yaptım acaba diye düşünürken oyunu baştan açmak aklıma gelmedi. Sinirlendim ve kapattım oyunu, saat bayağı geç olmuştu çünkü. Uyudum, ertesi gün kalktım. Dedim ben şu hexi bir daha deneyeyim. Açtım romu, geldim kadro kısmına orada kaleci Hernandez, 10 numarada Schneider yazıyor ama ben bunu fark etmedim. Açtım hex editörü, geldim yine güç bela 4A57 ofsetine bakıyorum 5B 03 04 05 06 07 08 09 0A 63 0B yazıyor. Aldım elime bardağımı suyumu içecem, lan bu 63 10 numaramı oluyordu diye kadro kısmına bir baktım, bardak elimden düştü ve ağzımdan çıkan ilk kelime ;
"Has...."
Daha sonra "Ananı....."
Daha da sonra "Lan...."
En son "Eğer bu şekilde oyucular gitmiyorsa ......"

4A57 ofsetini komple değiştirdim, oyunu kapatıp açınca aktif olduğunu gördüm ve evin içinde sevinçten bağırdım hemde yerimden zıplayarak. xD

Daha sonrasında mı?

Sene oldu 2017, yardırmaya devam. Dil Çıkarma

Ama şunu hiç bir zaman unutmam, bu hex olayını ilk kavradığımda okula rağmen 3 gün kadar uyumayıp oyunu temelli değiştirmeye çalışmıştım, formalardan tut kadrolara kadar. Güzel
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
Hack İşlerine Nasıl Başladım? - Yazar: ジャイロメ59 - 17-06-2017, Saat: 14:18
RE: Hack İşlerine Nasıl Başladım? - Yazar: Rijitsu - 17-06-2017, Saat: 14:26
RE: Hack İşlerine Nasıl Başladım? - Yazar: NanoBasa - 17-06-2017, Saat: 15:18
Cvp: RE: Hack İşlerine Nasıl Başladım? - Yazar: NanoBasa - 17-06-2017, Saat: 22:29
RE: Hack İşlerine Nasıl Başladım? - Yazar: Hiena - 18-06-2017, Saat: 03:12
RE: Hack İşlerine Nasıl Başladım? - Yazar: MompresaN - 18-06-2017, Saat: 03:21

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
İlk Hack Maceram-Onur Edition 2011 Jun Misugi 12 1,747 02-10-2017, Saat: 17:50
Son Yorum: imparator_03

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi