Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri]

Bu konu; 326 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hikaru Matsuyama
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ishizaki her zaman gibi Tsubasa' yı ön plana çıkarmış. Gülümseme Tabi oda mütevazi olacak ya hemen bunda herkesin payı var demiş. Sağ

'Kazanmış olmam da Super Striker olmamı sağladığın için senin sayende Roberto.'

Burada aslında 'kazanmamı, senin beni super striker yapman sağladı', demek istiyor sanırım. Gülümseme

'Hayır, gerçek Cyclone’u kimse başaramazsa daha iyidir aslında.'

Burada da gerçek cycloneyi kimsenin başaramaması aslında daha iyi, demek istemiş. De ne zararı var ki bunun? Dil Çıkarma Tabi Jairo' yu ön plana çıkarmak için söylenmiş bir söz bu ve adam o kadar emek verdi, kendini bu işe adadı ve birinin çıkıp bunu birebir uygulaması olacak şey değil demek istemiş anlaşılan. Kim bunu başarabilir ki diyerek onu ön plana çıkarmak istemiş. Gülümseme

Buradaki konuşmaları da, 16. maçtan sonraki bu kısımları da tam olarak anlayamıyordum ama şimdi taşlar yerine oturdu.
Tsubasa ve Sanae' nin o diyalogları da tam o sahneye uyuyor. Bende bu kız ne işler çeviriyor diyordum. Gülümseme Demek ki onun kızı alıp getirerek, Tsubasa' ya sürpriz yapacakmış.

Ishizaki de orada kendisi ve onun için böyle bir durum düşünüyordu ve bunu anlatmak isterken kafası gitti ve konu orada kapandı anlaşılan. Dil Çıkarma Bu kızda herkese göz kırpıyor ama. Tsubasa, Sao paolo' ya geldiğinde de bunu yapmıştı. Sen bunu yaparsan, Ishizaki' de bu hallere düşer tabi. Gülümseme

Bu evlilik masalının nasıl çıktığını hiç anlamıyorum. Bana hiç mantıklı gelmiyordu da zaten. Bunlar daha 18 inde ve adamın daha gerçekleştirmeyi düşündüğü hayalleri var ve bu durumda böyle bir şey çok tuhaf olurdu. Kararsız Orada da tekrar dönebileceğini belirtmiş ve O da haliyle buna sevinçle karışık bir şaşkınlık ifadesiyle karşılık veriyor. Olması gerektiği gibi yani.

Hani hep diyoruz ya sığmadığı için veya kelimelerin, cümlelerin anlam farklılığından böyle şeyler ortaya çıkıyor diye, bence bunlara alakası yok. Türkçe' ye çeviri veya İngilizce' ye çeviri sırasında kendilerince böyle eklemeler yapan arkadaşlarımız olmuş. Dil Çıkarma

Mesela Matsuyama o kızla konuşurken, ona, Fujisawa' yı geçeceğim demişti. Onunla konuşurken, ona, onu geçeceğini söylüyor. Dil Çıkarma

- Kimi geçeceksin?

-Fujisawa' yı geçeceğim.

..? Kararsız

Offf, ne dediğini de anlamıyorum senin. xD

Yani bunlar gibi bazı diyaloglar, sığmama veya dilimizdeki çeviri anlamı değil, bilinçli girilmiş veya dikkat edilmemiş bence. Yinede ortaya konan emekler için herkese teşekkür ederiz.

Ve Final... Gülümseme

Eline, emeğine sağık Hikaru Matsuyama. Bilgi ekranından sonra bu konuda da bizleri aydınlattığın için teşekkürler. Kalp - Sevgi Artık maç içi diyaloglar için uygun vaktini bekliyoruz. Tabi bu arada bunu da Pdf olarak hazırlayıp bizlere bir arada sunacağını düşünüyorum.

Çok teşekkürler.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Yazar: Hiena - 11-06-2017, Saat: 00:39

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa [NES] Bilgi Ekranı çevirileri Hikaru Matsuyama 41 5,668 10-12-2023, Saat: 09:59
Son Yorum: Kikipirmansah
Captain Tsubasa 2 Super Striker Karl Heinz Schneider 3 251 27-11-2021, Saat: 10:24
Son Yorum: ScoUnk
Captain Tsubasa 2 Super Striker - Oyun Müzikleri Karl Heinz Schneider 0 120 24-11-2021, Saat: 14:06
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Captain Tsubasa 2 Super Striker Tüm Özel Oyuncular ve Özel Hareketleri Karl Heinz Schneider 10 2,538 15-11-2021, Saat: 21:10
Captain Tsubasa 2 Super Striker [Rekor] Hikaru Matsuyama 3 307 20-09-2021, Saat: 17:51

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar
2 Kullanıcı Bu Konuyu Okudu:
Hiena 2 (01-05-2024, 17:47), Kian (29-04-2024, 01:23)

Görüntüleyenler: 11 Ziyaretçi