Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi!

l Kayıt Ol
Tarih: 20.11.2019, 17:35
youtube twitter facebook google+ feedburner
  • Hoşgeldiniz! TsubasaTR 12 Yaşında ! Sizde Üye Olun Aramıza Katılın
  • Site Kuralları Gereği Üye Olduktan Sonra Konu Açıp Kendinizi Tanıtınız.
  • Yardım Menüsünden Bilgi Alabilirsiniz.
  • Site Kurallarını Okuyunuz ve Riayet Ediniz. Tsubasa Türkiye
Captain Tsubasa | Tsubasa Türkiye Platformu > Captain Tsubasa Hex Kodları ve Offset Paylaşımları > Captain Tsubasa 2 - Hex Kodları Bölümü > İstediğiniz Sayıda Oyuncuya Özel Bloğu Kendi Yakın Görünümleriyle Ekleme >

 Yorum: 0    Görüntülenme: 79
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 İstediğiniz Sayıda Oyuncuya Özel Bloğu Kendi Yakın Görünümleriyle Ekleme
03.05.2017, 20:21,
Çevrimdışı
Yeni Üye
Üye Grubu
Katılım: 23.12.2013
Mesajlar : 3,691
Konular:
Rep Puanı: 41
31
#1
İstediğiniz Sayıda Oyuncuya Özel Bloğu Kendi Yakın Görünümleriyle Ekleme

Arkadaşlar biliyorsunuz oyunda belli oyuncuların özel bloğu vardır ve bunlar dışında farklı bir oyuncuya eklemek istediğimizde normal blok olarak bunu yaparlar ve ayrıca kendi yakın görünümleri çıkmaz. Bunu ancak mevcut oyunculardan örneğin Jitou’ nun veya Tachibana kardeşlerin özel bloğu üzerinde düzenleme yaparak yeni bir oyuncuya ekleyebiliyorduk. Tabi bu durumda o oyuncudan da o bloğu kaldırmak zorunda kalıyorduk. İşte şimdi vereceğim kodlar ve bilgilerle artık istediğiniz sayıda oyuncuya özel blok ekleyebileceksiniz. Her biri kendi yakın görünümüyle, hatta farklı sahneler için kodlar girerek o oyuncuya özel bir blok sahnesi de yapabilirsiniz.

Link içerisinde dökümanda ben 2 yeni oyuncuya Power blok ekledim. Tsubasa ve Schneider kendi yakın görünümleriyle bu özel bloğu uygularlar. Ayrıca 3. örnek olarak da Napoleon’ u verdim. Bu oyuncular kendi yakın görünümleri ile bu tekniği uygularken Jiotu ise yine Japonya’ da kendi yakın görünüm forma rengiyle ve Kunimi’de de kendi forma rengiyle bunu uygular. Tabi isterseniz Ganmen blok veya Skylap bloğu da istediğiniz oyuncuya yakın görünümü ile veya yakın görünümsüz bir şekilde ekleyebilirsiniz. Sadece tip olarak Tachibana kardeşler ve Ishizaki bu hareketleri uygularlar. Bu yüzden onlara uygun tipte oyuncularınıza da bu teknikleri isterseniz ekleyebilirsiniz.

Bu arada bunu oyununuzda uygularken aşağıda verdiğim Özel kayma ve Crayz Striker arkadaşımızın paylaştığı Pas kesme konusunu da bununla birlikte değerlendirin.

Şimdi bu konuda, özel kayma ve özel pas kesme konusunda en baştaki o tabloda bulunan kod sıralaması, Gerekli diğer dökümanlar klasörü içerisindeki Özel kayma ve blok konusundaki kodları etkiler. Yani diyelim Schneider' özel kayma ve blok eklemişseniz, özel kayma ve blok kodlarındaki ofsetinde gireceğiniz kod tek kodluk yer gösterim kodlarından hangi sıradaki kod ise, onun özel kayma ve blok ofsetindeki kodu da o olacağı için, tek kodluk yer gösterim sırasını onun için özel kayma ve özel blok da aynı sırada olacak şekilde yapacaksınız.

Örneğin bir oyuncuya Özel kaymada Robson' un 09 kodunu kullanarak ona özel kayma eklediniz ya aynı şekilde özel blok ve hatta o oyuncuya pas kesmede ekleyecekseniz hepsinde F3 B3 den sonra 9. sıradaki kod olan 09 kodunu kullanın. Yani F3 B3 kodlarından sonra 00, 01, ... 08 şeklinde saydığınız 9. sıradaki kod her üç özellikte de ona ait olsun. Bu 3 özelliğin kodları birbirini etkiler ve bu yüzden özel kayması olup bloğu olmayan içinde tek kodluk yer gösterim kodları oluşmuştur. Aynı şekilde Tachibana kardeşler dışında pas kesmesi olmayan oyuncular içinde bu kodlar tabloda verdiğimiz şekilde yine oluşmuş.
 
Son olarak eklediğiniz bu özel bloğun her oyuncuda kendisine has ismiyle görünmesi için bakgal arkadaşımızın paylaştığı ‘İstediğimiz Şut, Pas, Çalım vb. Teknikleri Farklı Oyunculara Farklı İsimle Verme’ adlı dökümandaki bilgilerden yaralanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim.

İstediğiniz Sayıda Oyuncuya Özel Kayma Ekleme

İstediğimiz Sayıda Oyuncuya Özel Pas Kesme Ekleme


Not:
Link içerisinde birde daha iyi anlayabilmeniz için üzerinde çalıştığım o romu da linke ekledim. Ayrıca o bloğu olan oyunculara otomatik blok da ekledim ki vakit kaybetmeden hemen gelen şutla beraber bunu deneyebilesiniz. 3FE10 ofsetindeki o kodlar otomatik blok özelliğe ait kodlar oluyor. 3FD92 ofsetindeki o kodlarda oyuncu kodları oluyor. F3 B3 den sonraki tek kodluk yer gösterim kodunun kime ait olduğunu belirtmek için onları oraya girdim.


Hide Post

03.05.2017, 20:21
Alıntı
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi


Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yakın Görünüm Renk Ofsetleri AlphaT®.NET 20 1,162 15.11.2019, 11:42
Son Mesaj: Tsugurkan
  Gol Sonrası İlginç Sevinme Sahneleri Ekleme ジャイロメ59 25 741 14.11.2019, 14:49
Son Mesaj: levin44
  İlk Maçtan İstediğiniz Level Değerleriyle Başlama Hiena 6 257 01.11.2019, 08:56
Son Mesaj: misugi17
  Özel Hareketi Olmayan Oyunculara Özel Hareket Eklemek ジャイロメ59 23 971 01.11.2019, 08:30
Son Mesaj: misugi17
  İstediğimiz Oyuncumuza Güç [Oyuncu Savurma] Özelliği Ekleme Hiena 11 290 01.11.2019, 03:00
Son Mesaj: misugi17

Foruma Git:


 

Türkçe Çeviri: MyBBKursu.Com, Kodlayanlar MyBB
© 2002-2019 MyBB Group.
ImAdige theme by IMADIGE © 2015. Thanks For IMADIGE EDIT by AlphaT®.NET TsubasaTR 2007-2019